9. Агналдо Перейра (ЦСКА)

• 89мин

• 90+1мин

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

След добър резултат като гост, ЦСКА има доста голям шанс да отстрани Блекбърн. Естествено стадион „Българска армия“ е пълен до краен предел, а публиката на ЦСКА е способна да създава неповторима атмосфера.

Срещата започва равностойно. И двата тима в началото са предпазливи. В отбора на Блекбърн се забелязват имената на Анди Коул и Деймиън Дъф. В 30-ата минута започва кошмарът за „червените“. Тогава Дейвид Томпсън извежда англичаните напред. Нашите обаче не успяват да изравнят до края на полувремето, макар че създават няколко опасни ситуации. Десет минути след подновяването на играта „армейците“ получават и втори гол. След прекрасна атака Естенстад е изведен сам срещу Стоян Колев и не греши – 2:0. В следващата минута и Дъф бележи – 0:3. Катастрофата е пълна. Стойчо Младенов реагира моментално и пуска в игра Агналдо и Гъргоров на мястото на разочароващите Брито и Мукаси. Резултатът е светкавичен. Двамата отбелязват за пет минути два гола и намаляват резултата – 2:3. В 81-ата минута Младенов прави последна смяна в състава и пуска Христо Янев на мястото на Галин Иванов. В 89-ата минута реферът Алон Йефет дава дузпа за ЦСКА. Емил Гъргоров застава зад бялата точка и изравнява резултата – 3:3. За повече обаче време няма. „Армейците“ организират още една опасна атака, но шансът е на страната на гостите. В същото време и Велизар Димитров получава червен картон. Така Блекбърн се класира за втория кръг, където е отстранен от шотландския Селтик.