17. Мартин Петров (ЦСКА)

1. Даниел Беконо (Дрийм тим)

• 86мин

9. Димитър Бербатов (ЦСКА)

ЦСКA, воден от страши треньора Стойчо Младенов, направи зрелищно 6:6 с Дрийм тима, в който се включиха най-големите звезди на ЦСКА в 60-годишната история на клуба. Отборът бе воден от легенадта на немския футбол Лотар Матеус.

Двубоят бе драматичен и с много обрати. След като отборът на Стойчо Младенов поведе с 3:0 за няколко минути в началото, Дрийм тимът вкара шест гола, за да бъде възстановено накрая равенството, което се оказа закономерно.

Още в първата минута Емил Гъргоров центрира в наказателното поле и Йордан Тодоров реализира с глава от около 5-6 метра. Две минути по-късно Тодор Янчев намери Велизар Димитров, който с прехвърлящ удар направи 2:0. Централният нападател на ЦСКА Неи отбеляза в 7-ата минута за 3:0, след като получи пас от Велизар Димитров.

След това Дрийм тимът се организира. Само пет минути по-късно след триходова комбинация между Стоичков, Бербатов и Мартин Петров, последният реализира за 1:3 с красиво попадениe на скорост.

Второто попадение вкара Емил Костадинов. Екзекуторът на Франция вкара невероятно красив гол, след като оползотвори подаване на Георги Славков. Секунди по-късно Камата напусна терена и бе заменен от Ивайло Киров. Само след малко обаче Стоичков отново бе на стадиона, но този път като треньор на Дрийм тима заедно с Матеус. Малко след смяната му, съдията Антон Генов даде дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Велизар Димитров. Ивайло Петров обаче пропусна от бялата точка, след като се опита да вкара атрактивно.

В последните минути на полувремето Димитър Бербатов изравни от 11-метров наказателен удар, след като взелият флага на страничния рефер Мартин Петров посочи точката за дузпа.

През втората част темпото на игра спадна, но Дрийм тимът направи пълен обрат след гол на Валентин Станчев в 62-ата минута и нова асистенция на Димитър Бербатов. Звездата на Тотнъм показа защо е искан от всички европейски грандове, като отбеляза два фамозни гола. Бербатов вкара страхотен гол с удар от воле, който не остави шансове на Илко Пиргов, а малко по-късно повтори упражнението с нов мощен шут от въздуха за 6:3.

При този резултат Димитър Бербатов и Мартин Петров влязоха да помогнат на ЦСКА и само за няколко минути резултатът бе изравнен. Първо Мартин Петров вкара след прехвърлящ удар, а след това вратарят Даниел Беконо си вкара ефектен автогол.

В последните минути на мача вратарят на Дрийм тима остана сам. Постепенно всички играчи дезертираха от тима и облякоха червените фланлеки на ЦСКА. Така Беконо заигра сам срещу над 22-ма играчи. Голът бе неизбежен. След центриране на Марто Петров, Митко Бербатов си поирга с нигерийския вратар и вкара 12-ото попадение в мача. Така двубоят заслужено завърши 6:6.

Веднага след поседния съдийски сигнал феновете на стадиона нахлуха на терена и обградиха всички играчи.

С този шоу двубой и откриването на новите звезди в Алеята на славата на ЦСКА, многобройните чествания и тържества по случай 60-годишнината на най-успешния български клуб завършиха.