53′
  • 90+3мин

24. Мануел Мендоса (Левски Сф)

Начало на мача. Гостите започват играта от центъра и нападат към сектор Г

2-а мин. - корнер за сините, Янчев от ЦСКА избива в нов корнер. Следва ново центриране, но нашият вратар ликвидира опасността

5-а мин. - изключително грубо нарушение на Лавал от сините срещу Велизар Димитров, който остава да лежи на земята

7-а мин. - Телкийски центрира опасно от дясното крило в наказателното поле, там Тодор Колев се разминава на сантиметри с топката

8-а мин. - след заучено положение от корнер, топката е пратена към Янчев, който от границата на наказателното поле не уцелва добре топката, повежда я, но тя е избита от син защитник

10-а мин. - много добра атака на армейците през центъра е спряна с нарушение срещу Петров на около 26-27 метра фронтално срещу Иванков. От прекия свободен удар, Лима стреля отлично ниско по тревата, но Иванков спасява

11-а мин. - Брито е блокиран от двама защитници на гостите, които го повалят на земята, но съдията не отсъжда нарушение

15-а мин. - Велизар Димитров отново е съборен на лявото крило на ЦСКА. Отсъдено е нарушение. Гъргоров центрира, но Иванков без проблеми улавя

18-а мин. - отличен пробив на Мукаси по лявото крило, който нахлува в наказателното поле на гостите, подава по земя към Велизар Димитров, но топката е избита в корнер

19-а мин. - след изпълнението на корнера, топката отново попада в Мукаси, който центрира, но защитата се справя с опасността

20-а мин. - изключителна многоходова атака на червените. След множество разменени пасове, топката попада в Йордан Тодоров на десния фланг, следва центриране, но топката е избита в корнер

21-а мин. - след пробив по дясното крило, Телкийски подава на Гарба Лавал в отлична позиция на границата на наказателното поле, той шутира от дъгата на наказателното поле, но Светослав Петров избива в корнер

22-а мин. - индивидуален пробив на Гъргоров през центъра завършва с изстрел фронтално срещу Иванков, но ударът е лек и не води до сериозна опасност

23-а мин. - удар на Георги Марков от пряк свободен удар от около 30 м, но топката излиза в аут далеч от дясната греда на Стоян Колев

25-а мин. - опит на Тодоров от ЦСКА за технична игра в наказателното поле на гостите, но топката е избита и пратена далеч от наказателното поле

27-а мин. - отличен пробив на Велизар Димитров по лявото крило завършва с ниско центриране към близката греда, където Мукаси изпреварва и Иванков, и Топузаков, отправя удар, който излиза в аут

28-а мин. - Тодор Янчев е спънат след индивидуална своя акция на около 23-24 метра фронтално срещу Иванков. Гъргоров изпълнява отсъдения фаул, но от удобната позиция праща топката високо над вратата

30-а мин. - добър изстрел на Гъргоров отдалеч, след като финтира защитник на гостите, но Иванков отново спасява

33-а мин. - Светослав Петров пробва да изненада Иванков с далечен удар, който е неточен и минава високо над вратата

34-а мин. - Янчев открадва топката от защитата на гостите и прекрасно извежда Мукаси сам срещу Иванков. Мукаси навлиза в наказателното поле, но ударът му е в тялото на Иванков. Най-чиста ситуация в мача досега

40-а мин. - ЖК за 3.Ибраимов за опасна игра срещу Гъргоров. Високо вдигнатият крак на Ибраимов удари Бадема в главата и той е изнесен на носилка извън терена. Съдията Добринов отсъжда авантаж, армейците пробиват добре по лявото крило и топката е подадена към Светльо Петров, който от границата на наказателното поле отправя силен шут, минал на сантиметри встрани от целта

44-а мин. - ЖК за 27.Иванков за забавяне на играта

45-а мин. - ЖК за Велизар Димитров за симулация. След пробив в наказателното поле, Велизар пада, съдията преценява, че е симулирал, но Димитров ясно показва събутата си обувка

2 минути продължение

45+1 мин. - отличен пас на Димитров към Брито, който е спънат, но съдийски сигнал не последва

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме: в отбора на гостите има една смяна - на мястото на 5.Георги Марков влиза 7.Вава

47-а мин. - пробив на Брито по дясното крило, топката е отклонена в корнер. Малко след това топката попада във Велизар Димитров, който бие, но в аут

51-а мин. - ЖК за 3.Фабио Лима за нарушение срещу Вава

53-а мин. - втора смяна за гостите: на мястото на 10.Гарба Лавал влиза 24.Мануел Мендоса

55-а мин. - отлична атака на армейците, Велизар Димитров изведе чудесно Брито по дясното крило. Той навлиза на скорост в наказателното поле и отправя страховит удар, разтресъл напречната греда на Иванков. Топката се озовава в Гъргоров, но той бие в аут

Безпрецедентно държание на полицията, която навлиза в препълнения сектор Г и създава предпоставки за безредици

59-а мин. - безобразно отменен гол за ЦСКА!!!! ...... Емил Гъргоров вкарва топката в мрежата, но без видима причина е отсъдена засада в наказателното поле на гостите

61-а мин. - Мукаси овладява топката на левия фланг, финтира защитник и отправя силен диагонален удар, който минава встрани от вратата

64-а мин. - след центриране Карлос сваля топката с глава към Гай, който от точката на дузпата бие в Иванков

65-а мин. - при контраатака за сините противниковият отбор остава с пет футболисти срещу Карлос и Колев. Топката попада на границата на наказателното поле във Вава, който стреля много силно, но коженото кълбо среща главата на върналия се назад Лима и опасността е елиминирана

66-а мин. - удар на Димитров от около 20 метра, но топката отново излиза в аут

67-а мин. - опит за извеждащо подаване към Брито, но Станислав Ангелов от гостите пресича топката

69-а мин. - Гъргоров центрира отдясно в наказателното поле, където Фабио Лима отклонява много добре топката с глава, но Иванков с отлична намеса избива в корнер

73-а мин. - Лима овладява топката в наказателното поле на гостите, но след това е избита от защитник след разбъркване

73-а мин. - много добра възможност за гол пред сините. Тодор Колев се откъсва по десния фланг на гостите само с един защитник близо до него. Стреля, но за щастие на Стоян Колев - в аут

74-а мин. - смяна за ЦСКА: на мястото на 23.Емил Гъргоров влиза 10.Артим Шакири

79-а мин. - Велизар Димитров пробива през трима защитници на сините в центъра на атаката на ЦСКА и от границата на наказателното поле бие силно, на 2 метра над напречната греда

80-а мин. - последна смяна за госите: на мястото на 21.Димитър Телкийски влиза 23.Саша Зимонич

82-а мин. - втора смяна за армейците: 21.Макдоналд Мукаси отстъпва мястото си на 9.Агналдо Перейра

82-а мин. - центриране на Шакири отляво, но защитник избива в корнер. След късо изпълнение Шакири отново центрира, този път отдясно, Велизар Димитров има възможност да достигне топката, но съдията се оказва на пътя му

84-а мин. - удар на Велизар Димитров от дъгата на наказателното поле на гостите, но топката се отбива от тяло на защитник. Следва нов удар, този път на Гай, но този път в аут

88-а мин. - Шакири се озовава сам срещу Иванков на около 5 метра от голлинията, но с отчаян щпагат притичалият Ибраимов блокира удара му и избива топката в корнер

6 минути продължение

90+2 мин. - последна смяна при армейците: на мястото на 20.Жоао Паоло Брито влиза 7.Христо Янев

90+3 мин. - Янев центрира опасно отдясно в наказателното поле, топката е избита в корнер

90+3 мин. - 0:1 - голмайстор Мануел Мендоса. След неотсъдена засада, футболист на сините се откъсва срещу Стоян Колев, прехвърля го и в наказателното поле Мендоса с глава изпреварва Шакири и бележи

90+4 мин. - удар на Янев от пряк свободен удар, но топката е отбита от стената

90+4 мин. - Янев центрира от пряк свободен удар към Гай, който праща топката в аут