Жоао Силва
    64′
  • 46мин

14. Серж Нюанджи (ЦСКА) асистенция - Иван Бандаловски

ЦСКА​ спечели вечното дерби с 1:0. През целия двубой червените доминираха на терена и заслужено се поздравиха с успеха. Автор на единствения гол бе Серж Нюаджи.

В 4-ата минута след центриране отляво в наказателното поле Марсиньо стреля с глава и прати токата в напречната греда, при последвалата добавка отново той прати топката над вратата. В 6-ата минута Иван Бандаловски направи добър пробив по дясното крило, след което потърси с центриране Карачанаков, но топката бе висока за Карата. В 8-ата минута гредата спаси съперника, след удар на Антон Карачанаков топката отиваше в долния десен ъгъл, но Илиев протегна ръка, а след това кълбото се удари в гредата. В 12-ата минута Мюлдер стреля от дистанция, но топката не попадна във вратата. В 20-ата минута Карачанаков центрира от фаул на далечната греда, но там Апостол Попов стреля неточно с глава. В 24-ата минута Антон Карачанаков получи жълт картон за симулация. В 29-ата минута Карачанаков захвана контраатака, но пасът му към Присо бе твърде силен, и Илиев изби в тъч. В 33-ата минута Серж Нюаджи опита удар от въздуха, но не сполучи при изпълнението. В 37-ата минута Мюлдер фаулира много грубо Карачанаков, за което получи жълт картон. Малко след това нов сблъсък между двамата доведе до принудителна смяна в ЦСКА. Карачанаков изпитваше силна болка в коляното и на негово място се появи Сержиньо. В края на полувремето Нюаджи и Бандаловски получиха жълти картони.

Втората част започна страхотно за армейците, които стигнаха до попадение. Серж Нюаджи бе изпуснат от отбраната на гостите, стреля, но Илиев спаси. Топката обаче отново попадна в краката на Серж, който я прати под отчаяния плонж на вратаря. В 56-ата минута страхотна атака за ЦСКА премина през Бандаловски, който продължи към Нджонго Присо. Камерунецът напредна по десния фланг и с остър пас потърси Нюаджи, за съжаление сантиметри разделиха Серж от това да засече топката и да отбележи за втори път. В 57-ата минута Райков замени Йовов. В 63-ата минута Присо бе намерен по дясното крило, той обаче вместо да потърси съотборник, реши д стреля и сгреши. В 64-ата минута Марсиньо напусна, а на негово място влезе Силва. В 74-ата минута Силва опита да изненада Черни с удар от далеч, но стражът на ЦСКА спаси без проблеми. В 76-ата минута Старокин бе предупреден официално от рефера, а минута след това бе заменен от Нуно Пинто. В 79-ата минута Жоао Силва направи уникален пропуск пред вратата на Черни. При центриране отдясно Де Карвальо отклони към непокрития Силва, който от няколко сантиметра не съумя да прати топката в опразнената врата. В 83-ата минута Александру Пакурар замени Лукас Саша, малко по-късно румънецът получи жълт картон. В 85-ата минута Тасио се появи в игра, вместо Серж Нюаджи. В 87-ата минута Ангелов получи жълт картон.