Турнир: „А“ професионална футболна група 2003/04 (26-и кръг)

• 86мин

77. Алтин Хаджи (ЦСКА)

• 90+4мин

19. Георги Чиликов (Левски Сф)

Минути преди началото на мача стадион „Българска армия“ е изпълнен почти до краен предел - около 20 000 зрители са изпълнили трибуните

Начало на срещата. Армейците започват играта от центъра и нападат към сектор „Г“ през това първо полувреме

1-а мин. - първа атака за ЦСКА завършва с нарушение срещу Янчев по лявото крило в близост до точката за корнера. Емил Гъргоров центрира топката добре, но Димитър Иванков изпреварва всички и сигурно лови

3-а мин. - Боримиров фаулира грубо Сакалиев в центъра на терена, съдията обаче не показва картон

3-а мин. - малко по късно при идентично нарушение на Гай срещу Любенов, Костадинов показва ЖК за 29.Ибрахима Гай, което дава начало на бурни протести от страна на играчите на ЦСКА. Костадинов показва и ЖК за 2.Георги Антонов за реплика

5-а мин. - армейците печелят първи ъглов удар в срещата вляво от Иванков. Центрирането от корнера обаче не води до никаква опасност

В първите минути на срещата ЦСКА има леко териториално превъзходство, но опасни положения и пред двете врати липсват. Агитката на гостите досега е взривила поне 3 димки, въпреки охранителните мерки на полицията

8-а мин. - нарушение срещу Янев по лявата страна на нападението на ЦСКА. От прекия свободен удар Янев праща топката право в стената и центриране не се получава

9-а мин. - добра акция на Сакалиев по дясното крило, той подава към Тодоров на флагчето на корнера, той центрира опасно и Станков се принуждава да чисти. От последвалия корнер Янев центрира добре към далечната греда, Върбанов и Гай се извисяват в борба за топката, Върбанов успява да отправи удар с глава, но той е неточен, а и съдията отсъжда нарушение за гостите в борбата във въздуха

11-а мин. - Гъргоров извежда отлично Велизар Димитров на стрелкова позиция в лявата част на наказателното поле, без забавяне Димитров стреля въпреки малкия ъгъл, Иванков обаче добре покрива близкия си ъгъл, топката мина на педя от гредата

12-а мин. - добър пробив по дясното крило Тодоров, той нахлува успоредно на аутлинията и центрира към далечната греда, където Янев опитва да пресрещне високата топка на волле, но удара се получава слаб и неточен

14-а мин. - след борба за първа топка в центъра на терена със Стойко Сакалиев Елин Топузаков пада лошо на терена и трябва да му бъде оказана медицинска помощ извън терена, малко след това се завръща в игра

15-а мин. - ЖК за 26.Омониго Темиле за грубо нарушение последователно и срещу Георги Анотнов и срещу Тодоров. Междувременно извън полезрението на съдията Боримиров удря Светослав Петров в лицето

18-а мин. - Тодор Янчев фаулира остро Боримиров в центъра, съдията отсъжда нарушение за гостите. Сле

19-а мин. - след нарушението Букарев и Стоянов пробиват добре отляво и печелят първи корнер за гостите, при първото по-масирано тяхно навлизане в половината на ЦСКА. От ъгловия удар Видолов центрира коварно във вратарското поле, но Колев се намесва добре и боксира. Това дава начало на бърза контраатака за армейците, които се озовавт трима на трима срещу противниковите играчи, но Сакалиев прибързва с отиграването и Стоянов му отнема топката

22-а мин. - при поредната акция на армейците Велизар Димитров е фаулиран от Боримиров по дясното крило, в близост до тъчлинията на около 35 метра от вратата на Иванков. Фаулът е изпълнен от Гъргоров, който центрира в наказателното поле, но подаването му не намира играч в червено и Иванков необезпокояван лови

24-а мин. - Гай фаулира Иванов от гостите на опасно място на около 25 метра от Колев и леко вляво по нападението на гостите. Видолов бие технично, но сравнително слабо и Колев без проблеми лови

25-а мин. - Велизар Димитров пробива добре по дясното крило и увлича няколко футболисти със себе си, оставя топката за Гъргоров на границата на наказателното поле, той предпочита да продължи към свободния Гай, който е вдясно от пеналта, но подава неточно и топката е пресечена

25-а мин. - гостите печелят втори ъглов удар. Видолов центрира вляво от Колев, но армейската защита сигурно чисти с глава

26-а мин. - Илиян Стоянов влиза лошо отзад на Велизар Димитров в центъра на терена, като го изблъсква на земята, след което го настъпва по глезена. Налага се да бъде оказана лекарска помощ на Димитров, съдията отсъжда само фаул

28-а мин. - след разиграване в центъра на терена Янев опитва отлично да изведе Сакалиев в наказтелното поле с дълъг пас зад защитата на гостите. Пасът се получава, но Сакалиев е в засада

29-а мин. - Илиян Стоянов при липса на възможност да комбинира със съотборниците си, опитва изненадващ далечен удар от около 30 метра, топката обаче минава на около 3 метра в аут. До тук армейците имат почти два пъти повече удари към вратата от гостите

30-а мин. - Колев излиза да пресече центриране отляво на нападението на гостите и лови топката, но след това известно време лежи на терена, тъй като във въздушната борба е неволно закачен от играч на госттие

31-а мин. - Гъргоров с петичка извежда Георги Антонов зад защитата на гостите на границата на наказтелното поле, все пак Станков и Стоянов реагират бързо и се хвърлят в краката му и избиват топката от краката на капитана ни, но се и сблъскват като на Стоянов се налага да се окаже лекарска помощ

34-а мин. - след продължителна атака на гостите топката попада в Асен Букарев, който от движение опитва да стреля от около 25 метра фронтално срещу Колев, топката попада право в ръцете на стража ни

35-а мин. - Темиле и Иванов опитват да комбинират по дясното крило на нападението на гостите, започват двойно подаване, но върната към Темиле топка не достига до него след умела намеса на Георги Антонов

36-а мин. - ЖК за 21.Стойко Сакалиев за грубо влизане в краката на Станков

37-а мин. - Сакалиев пробива добре отдясно, навлиза в наказателното поле, защитник на гостите се хвърля в краката му и го поваля и избива топката. Съдията отсъжда ъглов удар

38-а мин. - след центрирането от ъглов удар Иванков и Върбанов се сблъскват, съдията отсъжда нарушение за гостите, но Иванков реагира остро към Върбанов, за което получава официално предупреждение. ЖК за 27.Димитър Иванков

40-а мин. - Светльо Петров е фаулиран блиозо до ъгловото флагче на гостите отдясно на нападението на ЦСКА. Янев центрира от фаула към близката греда, но топката е избита

42-а мин. - Букарев фаулира Янев почти на границата на наказателното поле, на удобната за Янев позиция за пряк свободен удар.

43-а мин. - от прекия свободен удар Янев прокарва топката над стената, но и на около метър над напречната греда на Иванков

44-а мин. - Ибрахима Гай се принуждава да чисти в ъглов удар, притиснат от играч на госттие. Топката е центрирана вляво от Колев, но вратарят на армейците се намесва много сигурно и лови при далечната греда

В последните минути на полувремето гостите успяха да убият малко темпото на игра, с което започнаха армейците и натиска им към Иванков малко намалява

45-а мин. - Темиле за пореден път фаулира грубо Антонов близо до централната линия пред резервните скамейки, но официално предупреждение от съдията не последва

45-а мин. - 2 минути продължение

45+1 мин. - грешка на Върбанов позволява на Боримиров да се откъсне срещу Колев, Георги Антонов обаче го застига и го измества с тяло от пътя му към топката, Гай също притичва и чисти

45+2 мин. - ЖК за 9.Георги Иванов от гостите, който след като извършва нарушение, репликира съдията

45+2 мин. - Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме. В състава на ЦСКА е извършена една смяна - на мятото на 23.Емил Гъргоров в игра влиза 20.Жоао Паоло Брито. В състава на гостите няма смени

47-а мин. - първи опит за атака на армейците за второто полувреме - Брито подава към Сакалиев по дясното крило, той връща към Велизар Димитров в наказателното поле на гостите, но топката му е отнета

48-а мин. - след дълъг пас топката е свалена с глава много добре за Велизар Димитров на границата на наказателното поле на Иванков, Димитров обаче е с гръб към терена и преди да успее да се обърне коридорът му за изстрел е преграден, топката остава във Велизар, и той опитва центриране, но този път защитата на гостите пресича подаването

51-а мин. - Сакалиев се измъква добре то Топузаков и пробива по лявото крило, центрира хитро към Брито към близката греда, но иг преди той да достигне до топката излезлият предвидливо Иванков лови

52-а мин. - Видолов е фаулиран в близост до наказателното поле на Колев, и макар топката да е заложена сравнително встрани по левия фланг на нападаението на гостите, позицията е опасна

53-а мин. - изпълнението на нарушението от Видолов не затруднява защитата на ЦСКА и ниското центриране е избито

54-а мин. - Брито започва добра акция по дясното крило, подава на Тодоров и продължава пробива си по крилото, Тодоров го вижда и му връща подаването, Брито без забавяне центрира, но топката минава прекалено близо до Иванков и той лови

55-а мин. - Светослав Петров с отличен дълъг диагонален пас намира Велизар Димитров и така поставя начало на добра контраатака, Димитров продължава вляво към Янев, който обаче центрира крайно неточно

56-а мин. - Брито отново е намерен на дясното крило, той навлиза в наказателното поле срещу Стоянов, финтира го и отправя много остро прострелно центриране, което за сантиметри се разинава с крак на връхлитащ нападател в червено

57-а мин. - след пас отдясно Георги Иванов се откъсва опасно в лявата част на наказателното поле, преследван от Георги Антонов. Иванов си повежда дълго топката, а в следващия момент използва падането на загубилия равновесие Антонов за да направи безочлив опит да си изпроси дузпа. Костадинов не се подвежда, но и не показва втори жълт картон на нападателя на гостите за симулацията

60-а мин. - Темиле нахлува на скорост в наказателното поле на ЦСКА отдясно, връща много опасно топката към непокрития и нахлуващ на скорост в полето Видолов, той веднага в движение от около 10 метра разстрелва Колев, но стражът ни с невероятен рефлекс отразява удара. Това е най-сериозната голова ситуация в срещата досега

61-а мин. - ЖК за 5.Тодор Янчев за нарушение в центъра

62-а мин. - ЖК и за 8.Костадин Видолов от гостите отново за нарушение в центъра на терена

63-а мин. - Светослав Петров пробива много добре по дясното крило и без подготовка от движение центрира топката полуниско в наказателното поле, където Сакалиев изпреварва персоналния си пазач и с глава отправя коварен удар, спасен от Иванков

64-а мин. - ГОООООООООЛЛЛ!!! Христо Янев открива резултата!!! пореден пробив на Брито отдясно завършва с ново добро остро центриране, един играч в червено се разминава с топката на близката греда, но на далечната греда Янев е непокрит и той на празна врата успява да насочи топката в мрежата!

65-а мин. - ЖК за 7.Христо Янев, който в радостта си след гола напусна терена и свали фланелката си

67-а мин. - гостите се втурват да изравняват резултата, Видолов пробива опасно между няколко защитници в наказателното поле пред Колев, подава към Темиле, той намира място за удар и отправя много силен шут, отново брилянтно париран от Колев

68-а мин. - втора смяна за ЦСКА - играта напуска 8.Велизар Димитров, а мястото му заема 25.Жоао Карлос. Първа смяна и за гостите - в игра влиза 28.Емил Ангелов на мястото на 13.Асен Букарев

70-а мин. - от пряк свободен удар близо до лявата тъчлиния по нападението на гостите, Стоянов центрира, Боримиров засича с глава и праща топката към далечната греда, където играч на гостите успява да засече и в движение да центрира опасно във вратарското поле. Колев плонжира да хване топката, но се сблъсква с Върбанов, от гърба на Върбанов тя пада в близост до краката на Любенов, който е сам на голлинията, но Върбанов се ориентира бързо и чисти в корнер

71-а мин. - от корнера вдясно на Колев топката е центрирана много опасно към близката греда, настъпва разбъркване и Боримиров има възможност да отправи удар от упор, Карлос в последния момент избива топката иззад него. Съдията отсъжда аут, а футболистите на гостите претендират за корнер, Костадинов показва ЖК за 7.Даниел Боримиров за бурно оспорване на решението му

74-а мин. - втора смяна за гостите - на мястото на 77.Любомир Любенов в игра влиза 19.Георги Чиликов

75-а мин. - гостите извършват и трета последна смяна в отбора си - на мястото на 8.Костадин Видолов в игра влиза 21.Димитър Телкийски

76-а мин. - Темиле пробва далечен удар от около 35 метра вместо да комбинира със съотборниците си, но шутът му е безкрайно неточен

В минутите след гола за ЦСКА гостите атакуват масирано в търсене на изравнително попадение, а старши-треньорът им Георги Василев извърши всичките си смени, за да придаде по-офанзивен вариант на отбора си и да вкара свежи сили в атака

77-а мин. - добър пас от дълбочина към Брито по дясното крило, топката обаче е малко дълга и до нея пръв достига Иванков, който я оставя да излезе в аут. Междувременно Янев лежи в центъра на терена и е изнесен на носилка за оказване на лекарска помощ

79-а мин. - Янев се връща в игра, но Ибрахима Гай остава да лежи на терена след сблъсък с Чиликов и Боримиров пред полето на ЦСКА. Със собствени сили напуска терена за да му се окаже допълнителна лекарска помощ

80-а мин. - след поредната си акция по дясното крило Брито печели ъглов удар вляво от Иванков. Янев изпълнява статичното положение, но то не носи успех за армейците и топката попада във владение на гостите

82-а мин. - при контраатака Янчев подава отличен пас към откъсващия се сам през центъра Брито, Боримиров със сетни усилия успява да пресече паса

84-а мин. - - последна смяна в отбора си извършва и Ферарио Спасов. В игра влиза 77.Алтин Хаджи, а излиза 7.Христо Янев. Междувременно се оказва лекарска помощ на Сакалиев

85-а мин. - Гол за гостите - центриране отляво в наказателното поле е пропуснато до далечната греда, където Омониго Темиле нахлува и с глава отблизо прострелва Колев

86-а мин. - ЧК за 77.Алтин Хаджи и ЖК за 23.Мартин Станков след сблъсък между двамата на тъчлинията

90-а мин. - 4 минути продължение

90+1 мин. - Станков центрира опасно отляво, Чиликов се разминава за малко с топката в наказателното поле пред Колев

90+4 мин. - Гол за гостите. След центриране отдясно на Темиле, Чиликов е оставен непокрит на близкия ъгъл на наказателното поле и с глава дава преднина на гостите

90+6 мин. - Край на мача