8. Греъм Кери (ЦСКА)

• 51мин

22. Георги Чорбаджийски (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Литекс в учебна игра

ЦСКА победи Литекс с 2:0 в учебна игра, която се проведе днес следобед на клубната база в Панчарево при слънчево и приятно време и температура на въздуха от 11 градуса.

През първото полувреме „армейците“ бяха по-добрият отбор на терена като владееха повече топката и контролираха събитията на терена. В 21-ата минута Греъм Кери откри резултата с красив гол, дошъл след самостоятелен пробив през центъра на противниковата отбрана и хубав завършващ изстрел с долния десен ъгъл на вратаря Орлинов.

След още 10 минути Иван Турицов пропусна да удвои след като отправи мощен шут извън наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В последните 5 минути на първата част играещия под наем в Литекс футболист на ЦСКА Митко Митко на два пъти стреля от дистанция към Евтимов, но изстрелите му не намериха целта. Така двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за червените.

През второто полувреме старши треньорът Стойчо Младенов изпробва различен състав, като единствено стражът Димитър Евтимов продължи да пази. ЦСКА започна вихрено и още в 51-ата минута Георги Чорбаджийски реализира дебютното си попадение с червената фланелка, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. До края на двубоя „червените", които днес играха в черен спортен екип, можеха да направят победата си още по-изразителна, но нямаха шанс пред гола и срещата приключи при резултат 2:0.

Утре от 15:00 часа на стадион „Българска армия“ ще бъде официалното представяне на тима ни за пролетния полусезон. Съперник на ЦСКА ще бъде тима на Царско село, а двубоя може да наблюдавате пряко в ефира на Диема Спорт.