• 87мин

17. Стефан Джилио (ЦСКА) асистенция - Владимир Манчев

• 89мин

17. Стефан Джилио (ЦСКА)

5′ Късо изпълнение на корнер към Антонов. Антонов центрира, Ставрев се размина с топката и Манчев я изстреля на сантиметри над вратата на гостите.

10′ През първите десет минути на мача ЦСКА упражнява териториален натиск, но засега остава безрезултатен.

14′ Манчев центрира отдясно, но Рикард е изпреварен в наказателното поле от Ставрев.

16′ Враниеш центрира от лявата зона в наказателното поле, където Манчев с летящ плонж преодоля вратаря Ставрев, но ударът му профуча покрай десния страничен стълб.

17′ Николай Димитров се измъкна от червената защита, пусна към Юруков, но последният се размина с топката пред вратата на Лукич - първата възможност за гол на гостите.

25′ С хубав финт Манчев се освободи от пазача си и подаде към Рикард. За съжаление пасът бе твърде силен.

26′ Николай Димитров навлезе в наказателното поле, финтира Лукич, но Вълканов се намеси самоотвержено и отне топката.

32′ 1:0 за ЦСКА - гол на Рикард!!!!!! Манчев пусна пас по конец на Рикард. Колумбиецът остана очи в очи със Ставрев, елиминира го и отбеляза красив гол.

35′ Йовов центрира в наказателното поле на ЦСКА, Лукич е принуден да боксира.

37′ Антонов пусна дълъг пас към Янев, той финтира излезлия да го посрещне Ставрев, но притичал защитник изби в корнер.

40′ Тиаго грубо подкосява Антонов при пробив на капитана ни.

41′ Янев изпълнява фаула триково към Веселинович, който бие от границата на наказателното поле. Ударът му обаче рикошира в тялото на защитник.

45′ 2 минути продължение отсъжда съдията.

ПОЧИВКА

47′ 1:1 - гол на Кирил Николов Голмайсторът на гостите бе изведен на чиста позиция след двойно подаване с Юруков и не сгреши.

47′ дузпа за ЦСКА! - Манчев е спънат от Николай Димитров.  Потърпевшият изпълни дузпата за 2:1 за ЦСКА!!!

49′ 3:1!!! Гол на Янев!!!! Христо Янев отбеляза красив гол от фаул. После свали фланелката си и под нея се открои друга с надпис „Галине, това е за теб!“ .

58′ Тиаго изведе Йовов в удобна позиция, капитанът на Литекс веднага стреля, но ударът му срещна тялото на защитник.

60′ 3:2 - попадение на Юруков. Йовов изведе Юруков сам в наказателното поле на ЦСКА, нападателят се засуети, но в крайна сметка отбеляза втори гол за Литекс.

62′ Тиаго финтира Томаш, би от границата на наказателното поле и Лукич бе принуден да избива с крак.

64′ Янев дава знак, че иска да бъде сменен.

77′ Красива комбинация между Рикард и Джилио завършва с удар на последния в тялото на вратаря.

79′ Жълт картон за Александър Томаш

80′ 3:3 - гол на Йовов Прекрасно изпълнение на Йовов от пряк свободен удар, „препарира“ Лукич.

81′ Нова опасност пред вратата на ЦСКА, Лукич пада, а защитниците са принудени да чистят в корнер.

87′ 4:3 гол на Джилио!!! След корнер Манчев продължи с глава и Джилио с летящ плонж заби гола на успокоението!

89′ 5:3 Джилиооо!!!! Златинов демонстрира техника отдясно, излъга защитник пред себе си, върна топката на гранизата на наказателното поле, откъдето Джилио заби втория си гол в мача.

90′ Манчев пробва удар в движение, но бие в аут.

90′ Йовов излезе сам срещу Лукич, опита да го прехвърли, а вратарят ни атрактивно изби.

90′ 4 минути продължение отсъжда съдията.

90+2′ Тиаго „навърза“ трима защитници в наказателното поле на ЦСКА, но се забави прекалено много и топката му бе избита.