• 36мин

10. Жуниор Мораеш (ЦСКА)

• 66мин

7. Спас Делев (ЦСКА) асистенция - Грегъри Нелсон

ЦСКА​ и Локомотив Пд изнесоха изключително динамичен двубой в последен мач от 5-ия кръг на „А“ група, който червените спечелиха с класическото 3:0, което им бе достатъчно да оглавят еднолично класирането в родния шампионат. Попаденията за домакините реализираха Мишел Платини и Жуниор Мораеш, разписали се преди почивката, а крайното 3:0 оформи Спас Делев в средата на втората част.

Срещата ще се запомни с изключително силното представяне на червената атака, в която блестяха дебютантът Жуниор Мораеш - изпратен с бурни аплодисменти от армейската публика, и Грегъри Нелсън. Двамата бяха дейно подпомагани от Мишел Платини и Спас Делев.

Мачът започна в много високо темпо и с натиск на домакините. Още в 5-ата минута Жуниор Мораеш центрира отдясно към Спас Делев, но волето на нисичкия нападател намери напречната греда на Локо Пд. Десет минути по-късно Мораеш за пореден път се измъкна от отбраната на гостите, преодоля техния страж Флориан Лучини, но не успя да уцели празната врата.

Предвид сериозното надмощие на ЦСКА логичното се случи в 19-ата минта, когато Мишел Платини вкара първото попадение за своя отбор. Бразилецът се разписа след брилянтно двойно подаване с Жуниор Мораеш, което изведе първия очи в очи със стража на гостите и той без проблем реализира. На 2:0 покачи Мораеш в 36-ата минута, когато реализира дузпа за нарушение извършено срещу самия него от вратаря на смърфовете.

В 40-ата минута Михаил Венков вкара топката в мрежата на ЦСКА, но реферът Таско Тасков отмени попадението поради засада.

След почивката футболистите на Милен Радуканов отново наложиха сериозно превъзходство. В 52-ата минута вездесъщият Мораеш изведе Спас Делев сам срещу вратаря, но Лучини спаси шута на нападателя.

Най-опасната ситуация за смърфовете до този момент дойде в 64-ата минута, когато Здравко Лазаров стреля от фаул, но Райс М'Боли спаси.

Само две минути по-късно армейците вкараха трети гол след бърза контраатака, с която убиха интригата. Мораеш изведе Грегъри Нелсън сам срещу вратаря, холандецът не се полакоми и подаде към Спас Делев, а нисичкият нападател вкара на празна врата.

От тук до края на двубоя срещата се доиграваше, като в 88-ата минута Компанучи можеше да отбележи почетен гол, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на армейците.

Последният интересен момент дойде в добавеното 3-минутно продължение. Янис Зику се пребори за една топка и майсторски я прати в мрежата на гостите, но Таско Тасков напълно неоснователно отсъди несъществуващ фаул на румънеца.