71′
  • 10

• 53мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Локомотив (Пд) с минималното 1:0 след феноменален гол на Маркиньос в 53-ата минута. „Червените” изиграха най-добрия си мач за полусезона, записвайки поредна победа под ръководството на Милен Радуканов.

В началните минути на двубоя и двата тима играха доста предпазливо, поради високия залог в мача.

В 6-ата минута Маркиньос бе фаулиран, след като влезе на скорост в половината на „черно-белите”. Съдията отсъди пряк свободен удар. Бразилецът стреля директно от фаул, но топката се отклони от крака на Борис Галчев.

След 20-минути игра „червените” създадоха първото си най-опасно положение пред вратата на „смърфовете”. Платини отне топката в центъра, продължи към Маркиньос, който навлезе отляво и стреля, но Лучини изби удара му.

Играчите на Локомотив не се забавиха в отговора. Де Карвальо комбинира със Здравко Лазаров пред наказателното поле на „червените”, елетричката стреля, но топката бе избита.

Постепенно играчите на ЦСКА успяха да наложат по високо темпо на игра, „червените” организираха повече атаки, но те завършваха с неуспех. Пет минути преди края на първата част Маркиньос изпълни от фаул, но ударът му излезе в аут.

Играчите на Локомотив стигнаха до гол две минути преди края на първото полувреме. Бразилецът Де Карвальо успя да се разпише след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но преди това страничният съдия бе вдигнал флага си за засада. Феновете на гостите избухнаха в техния сектор като бомбите и флаките полетяха към лекоатлетическата писта.

През второто полувреме ЦСКА продължи да оказва натиск в половината на гостите. „Червените” имаха две чисти положения за гол, Маркиньос изпусна да отбележи на празна врата, но след това се реваншира в 53-ата минута отбелязвайки гол.

В 53-ата минута домакините поведоха в резултата заслужено, след феноменален гол на най-добрия играч на ЦСКА за момента Маркиньос. Бразилецът получи топката на границата на наказателното поле от Галчев, продоля Крачунов и стреля от изключително малък ъгъл. Топката облиза близката греда и се заби в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

След гола играчите на ЦСКА продължиха да владеят играта на терена, докато футболистите на Локомотив трудно изнасяха топката. По-опасното положение за смърфоете бе дело на Карвальо, който стреля в 65-ата минута след подаване на Електричката, но ударът му бе отразен.

Капитанът на пловдивчани Здравко Лазаров стреля от удобна позиция с глава в 77-ата минута, но не уцели рамката на вратата.

Осем минути преди края на редовното време Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но ударът му мина покрай страничния стълб на вратата на гостите.

Наставникът на ЦСКА предприе смени едва в последните 5 минути преди края на мача. Една от смените бе принудителна, след като Сашо Тонев пострада и бе изнесен на носилка.

До края на полувремето имаше напрежение и пред двете врати, но до гол така и не се стигна.