Треньори на ЦСКА: Димитър Пенев и Драголюб Симонович

• 86мин

11. Жуниор Кишада (Лудогорец)

• 90мин

73. Иван Стоянов (Лудогорец)

ЦСКА​ и Лудогорец завършиха наравно 2:2  в зрелищен мач от последния кръг на есенния дял на Виктория футболно първенство. Мораес се разписа на два пъти във 2-ата и 20-ата минута. Гостите обаче изравниха чрез попадения на Кишада и Стоянов в края на двубоя.

Още във 2-ата минута на дербито ЦСКА поведе в резултата след гол на Жуниор Мораес. След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Спас Делев, който стреля от далеч, кълбото стигна до бразилеца, който с безпощаден удар прониза Голубович. Няколко минути по-късно Румен Трифонов организира контра атака за ЦСКА и подаде по левия фланг към Мораес, който напредна в половината на съперника, но бе притиснат от няколко бранителя и загуби притежанието на топката.  В 9-ата минута Гулдан от състава на гостите стреля с глава, но бранител в червено блокира изстрела. В 15-ата минута Борис Галчев опита да изведе Спас Делев зад отбраната на Лудогорец, но Голубович пресече подаването. В 20-ата минута Борис Галчев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Жуниор Мораес бе оставен непокрит и с елегантен удар с глава не остави никакъв шанс за стража на гостите – 2:0 за ЦСКА. В 24-ата минута Крачунов фаулира футболист на зелените и получи жълт картон. Гъргоров стреля опасно от прекия свободен удар, но топката срещна стената от футболисти и излезе в корнер. В 28-ата минута Румен Трифонов се намеси решително и изчисти топката от гол линията след разбъркване във вратарското поле на Райс Мболи. В 31-ата минута Мораес пусна добър извеждащ пас към Янис Зику, който остана сам срещу Голубович, но не успя да го преодолее. В 35-ата минута попадение на Гъргоров бе отменено заради засада маркирана от страничния съдия. Две минути след това Марселиньо падна в накзателното поле на ЦСКА, но реферът остана безмълвен и посочи удар от вратата. В 40-ата минута Мболи демонстрира своя рефлекс и спаси коварен удар на Гъргоров от пряк свободен удар. Минута след това армейците организираха мълниеносна контра атака, в която Мораес напредна по дясното крило и потърси с пас Делев в наказателното поле на гостите, но Александров пресече.в самия край на първата част бе извършена принудителна смяна в състава на Лудогорец. Иван Стоянов замени получилия контузия Михаил Александров.

Гостите започнаха малко по-активно второто полувреме и първо Генчев, а след това и  Марселиньо опитаха да изненадат Мболи, но и при двата опита изстрелите бяха неточни. В 54-ата минута Мораес и Барт се сдърпаха в центъра на терена и двамата получиха официални предупреждения от главния рефер. Малко след това и Петър Стоянов бе декориран в жълто. В 61ч-ата минута Спас Делев направи добър пробив в наказателното поле на Лудогорец, но се увлече и топката му бе отнета. В 67-ата минута Мболи организира чудесна атака за своя тим след като с ръка подаде към Делев, който обаче не успя да преодолее Шоко и топката му бе отнета. В 73-ата минута под бурните овации на феновете Жуниор Мораес бе заменен от Грегъри Нелсън. В 77-ата минута Марселиньо нанесе опасен удар, който за щастие мина встрани от вратата. В 79-ата минута Адемар замени Спас Делев. В 86-ата минута Кишада след удар от близо намали пасива на гостите. В 90-ата минута Иван Стоянов се възползва от добро центриране от ляво и изравни резултата.