• 47мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

• 57мин

22. Светлан Кондев (Монтана)

В среща от 22-я кръг на А ФГ ЦСКА записа поредното си разочароващо представяне, след като завърши наравно 1:1 срещу Монтана. Двубоят се игра в Своге, тъй като армейците са наказани да не играят на своя стадион. Нашите откриха резултата в 47-ата минута чрез Маркиньос, а в 57-ата гостите изравниха след комичен гол на резервата Светлан Кондев. Армейците имаха превъзходство през всичките 90 минути, но въпреки това отново не стигнаха до три точки.

През първото полувреме на двубоя, както и през цялата среща ЦСКА бе по-активният отбор на терена. Спас Делев, Панку, Маркиньос и Румен Трифонов пропуснаха пред вратата на Христо Иванов. От своя страна Монтана разчиташе на конраатаки, но почти не достигаше до положение пред Чавдаров.

Втората част бе значително по-интересна и ЦСКА може да съжалява за пропуснатата победа. Още в 47-ата минута Саидходжа стреля от добра позиция, но Христо Иванов изби право в краката на Маркиньос и той откри резултата. Бразилецът бе точен, след като от няколко метра прати топката в мрежата.

Малко след това отлична възможност пропусна Муши, който от непосредствена близост с глава стреля в напречната греда. Така се стигна до 57-ата минута в която Светлан Кондев при опита си да центрира изравни резултата.

До края на срещата Делев и Панку от чисти позиции стреляха право в Христо Иванов. Платини имаше шанс да се разпише в 91-ата минута, но пропусна.  Секунди по-късно след центриране в наказателното поле на Монтана, като по чудо топката не спря в мрежата на гостите за втори път.