21. Стойко Сакалиев (ЦСКА)

• 61мин

• 87мин

30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

ЦСКА​ победи отбора на Нафтекс (Бургас) с 3:0 на ст. Българска армия пред около 6 000 зрители, в мач от шести кръг на първенството на България.

Играчите на Миодраг Йешич имаха още доста положения, но не се възползваха максимално от тях, за сметка на красивата игра и отигравания.

Дебют на вратата на армейците направи привлеченият последно вратар от Пирин – Илко Пиргов. 19-годишният Пиргов се представи много добре, макар и да нямаше много работа по време на мача.

Двубоят започна активно за ЦСКА и още в 8-мата минута, след два ъглови удара и много разбърквания пред вратата на Симеонов, Сакалиев наказа бившия си тим.

Забавник бе фаулиран отдясно и последва остро центриране в наказателното поле от фаул, където Стойко Сакалиев с глава вкара ниско вляво във вратата на Симеонов и откри резултата.

Към края на полувремето бе заменен националът Валентин Илиев, който почувства някакви болки от неотшумяла травма.

През втората част паднаха другите две попадения.

В 61-ата минута отново Сакалиев накара гостуващите фенове на Нафтекс да замлъкнат, след като за втори път разпечата тяхната врата. Много хубаво центриране на влезлия на полувремето Йордан Юруков отляво, намери Сакалиев около точката на дузпата и той отново с глава не даде шанс на стража на бургазлии – 2:0.

В 64-ата минута Гъргоров бе изведен добре отляво в наказателното поле, но там Симеонов с шпагат изби топката, заедно с крака на капитана на армейците. Съдията Георги Хаджийски изтегли нарушението извън очертанията на полето, точно на неговата граница.

Зад топката застана Мурад Хидиуед, но ударът му мина на милиметри над горната греда на вратата.

Последното попадение дойде по малко комичен начин.

Извеждащо подаване към Гъргоров в 87-ата минута, но той е спрян на границата на наказателното поле. Топката обаче мина и попадна в краката на Йордан Тодоров пред вратаря на Нафтекс Симеонов. В първия момент и двамата очакваха някакво спиране на играта, фаул или засада, но сигнал нямаше и Тодоров хладнокръвно би покрай вратаря за крайното 3:0.