Червен картон

3. Бранимиров (Нефтохимик)

• 79мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна убедителна победа над „Нефтохимик“ с 4:0 и запази шансовете си да атакува първото място във Висшата професионална футболна група.

Около 25-та минута се чуваха обидни реплики по адрес на Любослав Пенев, но публиката се отказа да го освирква след първото попадение във вратата на гостите.

Герой на мача стана Владимир Манчев, който отбеляза три гола. В 28-та минута Манчев засече с глава центриране на Стефан Джилио и откри резултата, а в 45-та минута използва отлична акция на Христо Янев и за втори път изпрати топката в мрежата на Свилен Симеонов.

В 49-та минута за нарушение на Веселин Бранимиров срещу Асен Букарев в наказателното поле главният съдия Камен Алексиев отсъди дузпа в

полза на ЦСКА. Зад топката застана Христо Янев, но вратарят на бургазкия отбор Свилен Симеонов отби удара. Владимир Манчев обаче бе най-съобразителен и довкара топката за 3:0.

В 51-та минута защитникът на гостите Бранимиров получи втори жълт картон за непозволено спиране на Христо Янев и напусна терена.

В 79-та минута с точен диагонален удар след атака отляво Христо Янев оформи крайния резултат - 4:0 за ЦСКА.