• 51мин

11. Павел Головодов (ЦСКА) асистенция - Радой Божилов

Юношески национал донесе втора поредна победа на ЦСКА
„Червените” зарадваха своите фенове с успех над Оборище

ЦСКА победи с 1:0 Оборище (Панагюрище) в първата контрола на своя стадион „Българска армия”. Единственото попадение в двубоя бе дело на юношеския национал Павел Головодов. Срещата се изигра пред над 5000 екзалтирани привърженици на „червените”, които подкрепяха неистово своите любимци.

Приятелският характер на двубоя позволи на футболистите на играят освободено и това даде предпоставки за интересни положения и пред двете врати. Първото такова бе пред вратата на Оборище, но два последователни удара бяха блокирани от отбраната на гостите. Последва опасен удар на Каптиев, който бе избит от Стоян Колев.

Играта бе раздвижена, а двата отбора не се бавеха много с разиграване в центъра на терена. Окечукво на няколко пъти опита удари към вратата на ЦСКА, а пред отсрещната Галчев и Узунов бяха близо до гол. Първата част обаче завърши без попадение.

ЦСКА започна ударно второто полувреме и след само 5 изминали минути откри резултата. Влезлият като резерва Радой Божилов се възползва от грешка на бранител на Оборище и центрира към наказателното поле, където 17-годишният Павел Головодов с глава прониза вратата на гостите за 1:0.

Малко по-късно дебют за ЦСКА направи нападателят Станислав Маламов, който влезе като резерва на мястото на голмайстора Головодов.

Преслав Йорданов имаше шанс да вкара втори гол за тима на Христо Янев, но ударът му срещна гредата. Стражът на гостите Ивайло Яначков пък се запомни с рискови и същевременно атрактивни изпълнения с топката в крака. Вратарят на няколко пъти получаваше топката и вместо да чисти се надлъгваше с нападателите на ЦСКА.

До края на мача „червените” бяха по-активни и можеха да стигнат до втори гол, но такъв не падна.

Така момчетата на Христо Янев записаха втора победа в третата си контрола от началото на подготовката за новия сезон, който ще бъде във „В” група. Преди това ЦСКА загуби с 0:1 от Спартак (Плевен) и надделя с 2:0 над втория отбор на Литекс. Следващата контрола на „червените“ ще бъде в сряда срещу Марица отново на стадион „Българска армия“.

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
2- ЦСКА на няколко пъти опита да обстрелва вратата на Яначков, но ударите бях блокирани от бранителите на Оборище
9- Нетов опита удар от малък ъгъл, но Стоян Колев се намеси и изби
15-Никола Иванов от Оборище получава жълт картон
21-Стоян Колев получава жълт картон, след като напусна наказателното си поле и фаулира Каптиев, който успя да го изпревари за топката
28- Хубава контраатака на Оборище. Топката стигна до Обаси, който стреля силно от 15 метра, но Стоян Колев улови
32- Владислав Узунов получи хубава пас с глава в наказателното поле, спря добре на гърди и стреля, но топката се отби в крак на бранител на Оборище
36- Борис Галчев стреля силно отдалеч, Яначков обаче се намеси добре и изби в корнер
45- Край на първото полувреме
______________________________
46- Начало на второто полувреме
51- ГОЛ ЗА ЦСКА! Павел Головодов засече добре с глава центриране на Радой Божилов и реализира за 1:0!
65- Преслав Йорданов овладя на гърди на ъгъла на наказателното поле и отправи хубав диагонален удар, който обаче не намери очертанията на вратата на Оборище
69- Жълт картон на Сланислав Маламов
73- ГРЕДА! Преслав Йорданов стреля добре, но топката среща гредата
79- Жълт картон за Борис Галчев
84- Нов пропуск на Преслав Йорданов, който се озова на чиста позиция, но вратарят на Оборище се намеси добре и изби