• 12мин

9. Преслав Йорданов (ЦСКА)

• 90+3мин

29. Милчо Ангелов (ЦСКА)

ЦСКА​ се наложи над Пирин с 2:0 в мач от XVII кръг на Първа професионална лига. Срещата започна с минута мълчание за загиналите в самолетната катастрофа в Колумбия. В 12 минута Преслав Йорданов откри резултата след изпълнение на ъглов удар. Вратарят на гостите първоначално изби силния удар на Рафаел Перес, но при добавката Йорданов не остави никакви шансове на гостите. Минути по-късно удар на Антон Недялков бе отклонен в напречната греда, а Стамен Белчев бе принуден да замени контулизия се Арсенио Нунеш.

През втората част ЦСКА отново бе по-активният отбор. Армейците усилено търсеха второ попадение, докато гостите така и не успяха да отправят удар в очертанията на вратата на Китанов в хода на мача. В 84-тата минута публиката на стадиона отдаде почит на загиналия при самолетна катастрофа Фелипе Машадо. В самия край на мача пък ЦСКА все пак стигна и до втори гол. Негов автор бе Милчо Ангелов, който се разписа след асистенция на Станислав Манолев. Така ЦСКА само в рамките на 3 дена записа втора победа с 2:0.