22. Али Соу (ЦСКА) асистенция - Брадли Мазику

• 89мин

Напуснал без смяна

27. Асен Дончев (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Поморие с 1:0 в контрола, която се игра в Стралджа. Тимът ни беше подкрепят бурно от стотици фенове.

В 7-та минута Тони Уот пропусна да открие резултата, след като стреля встрани от вратата. Греъм Кери изпълни отлично пряк свободен удар в 25-та, но вратарят на Поморие спаси. Уот имаше възможност да се разпише с глава след центриране на Занев, но стражът на противника ни отново запази мрежата си суха. В 60-та минута Соу и Бикел замениха съответно Евандро и Жеферсон.

Единственото попадение отбеляза Али Соу с глава в 67-та минута, след като Брадли Мазику центрира отляво.

Нови възможности се откриха пред Уот и Соу, но те пропуснаха да удвоят преднината ни. В последните 20 минути в игра се появиха Тиаго, Кристиян Атанасов, Йоан Бауренски, Раул Албентоса и Христо Панчев съответно на местата на Пинто, Соломон-Отабор, Уот, Томаш и Кери. Цял мач изигра юношата Асен Дончев.

В 3-та минута силен удар от границата на наказателното поле на Поморие в горния ляв ъгъл, но Бузато избива в корнер.

В 6-та минута Пинто с далечен и неточен удар над вратата в аут.

В 7-та минута чудесен извеждащ пас на Пинто към Уот, той остава сам срещу вратаря и бие силно, но топката минава на сантиметри встрани от вратата.

В 9-та минута остра атака отляво на Поморие, топката е изчистена в корнер от Дончев.

В следващата минута добро влизане на Дончев по крилото и пас в наказателното поле, но Уот се разминава на сантиметри с топката.

В 12-та минута добра комбинация между Кери и Мазику, последния с пас към Уот, в последния момент защитник избива пред шотландеца.

В 16-та минута бърза контраатака на Поморие завършва с диагонален далечен удар в ръцете на Бузато.

В 20-та минута пробив на футболист на Поморие в наказателното поле и опит за шут блокиран от Томаш, в същата минута нова контра на моряците доведе до опасен удар в десния ъгъл, но Бузато сигурно избива в корнер.

В 24-та минута нарушение срещу Евандро доведе до чудесна асистенция на Уот и ако съдията бе проявил усет към авантаж, можеше да се озове сам срещу вратаря.

В 25-та минута от пряк свободен Кери с далечен и точен удар в десния ъгъл на вратата, вратарят на Поморие избива.

В 32-та минута чудесен пас на Евандро към Уот, той с лошо първо спиране, но все пак с плътен удар бие, но вратарят отклонява в корнер.

В 39-та минута добър пас на Дончев, Евандро на два пъти игра с глава, за да изкара топката в аут.

В 43-та минута далечен удар на Поморие много над вратата.

В 45-та минута изключително опасна атака на Поморие след пряк свободен последва пас надясно и удар на сантиметри покрай вратата.

В 47-та минута жълт картон на Кери за нарушение. От пряк свободния удар след него, следва центриране и удар с глава, но от защитник топката излиза в корнер.

В 48-та минута след корнера следва разбъркване и отразен удар от червената защита.

В 53-та минута остър пас в наказателното поле на Занев намира Уот, който с гръб към вратата отлично продължава към долния ляв ъгъл, но вратарят избива в корнер.

В 60-та минута смяна на вратарите в Поморие.

В 61-та минута центриране на Кери от пряк свободен към Уот, който не достига за малко до топката.

В 62-та минута двойна смяна в състава на Поморие.

В 64-та минута Пинто с удар от пряк свободен далеко над вратата.

В 66-та минута след грешка на Соу в центъра на терена следва бърза контраатака на Поморие и удар минал близо до страничния стълб.

В 67-та минута след извеждане от Кери, Мазику напредва отляво и сложи топката на главата на Соу, за който остана да простреля вратаря за 1:0.

В 71-та минута невероятен пропуск на ЦСКА, първо Соу е изведен от Кери, сам срещу вратаря, но ударът му се отбива във вратаря и стига до Уот, който от два метра не успя да уцели опразнената врата, а би над нея с глава.

В 74-та минута Кери опита да центрира отляво, но ударът му едва не изненада вратаря.

В 78-та минута нов пропуск на Соу, след като брилянтно бе изведен от Томаш, ганаецът би диагонално, но близо до гредата в аут.

В 79-та минута смяна в Поморие.

В 83-та минута след корнер следва разбъркване в наказателното поле на армейците, но Занев чисти напред.

В 84-та минута брилянтен пас на Албентоса към Соу, той овладява и подава в наказателното поле, където Тиаго се разминава с топката за малко, а Атанасов стреля, но топката е отбита в корнер.

В 85-та минута от ъгловия удар топката попада в Соу, той с удар над вратата.