• 28мин

10. Ян Венегоор оф Хеселинк (Рапид)

• 32мин

11. Щефен Хофман (Рапид)

ЦСКА​ загуби с 0:2 от „Рапид“ (Виена) в двубой от група L на Лига Европа, който се игра пред около 8 хиляди зрители на стадион „Васил Левски“ в София.

Наставникът на червените Гьоре Йовановски заложи на повече офанзивни играчи в игровата схема на отбора. На върха на атаката беше Шеридън , подпомаган от Нелсон и Делев по крилата. В центъра на терена бяха разположени капитанът Янчев и Трифонов.

Първото полувреме започна  равностойно, като предимно се водеха единоборства в средата на терена. В 10-ата минута пред Нелсън се откри отлична възможност да реализира. Той много добре финтира бранител в бяло-зелен екип и шутира технично. Топката обаче премина близо покрай дясната греда на Хедл. Четири минути по-късно нов шанс за гол във вратата на гостите от Австрия се откри пред Маркиньос. Бразилецът изпълни пряк свободен удар, но ударът му излезе в аут.

В 24-ата минута Шеридън направи пропуска на полувремето. Нападателят излезе сам срещу Хедл и шутира право в него. През първите 45 минути се забеляза, че червените изпитват най-големи трудности при статичните положения в близост до тяхната врата.

Червените не успяваха да се групират навреме при изсипаните топки и логично бяха наказани заради това в 28-ата минута. Нападателят на „Рапид“ Венегор оф Хеселинк засече с глава центриране от ъглов удар и остави М'боли безпомощен за 1:0.

Само след четири минути гостите направиха преднината си по-комфортна. Минев не успя да покрие навреме Хофман в наказателното поле и с удар по земята той вкара за 2:0.

До края на първата част ЦСКА опита да върне поне един гол, но действията на футболистите в средата на терена, както и в атакуващата линия, бяха много неубедителни.

"Рапид“ започна втората част със самочувствие и успяваше да пресира съперника си в опита му да организира нападение. Наставникът на армейците Йовановски пусна в игра Тибони, който се включи добре в атака. Той намери Маркиньос в наказателното поле, бразилецът шутира, но право в ръцете на Хедл.

В 61-ата минута се откри възможност пред българския състав, но заради липсата  на концентрация не се стигна до нищо съществено. Тибони пропусна топката към Шеридън в наказателното поле, той обаче не успя да играе с нея, тъй като бе веднага покрит.

Най-чистото положение за червените бе в 72-ата минута, когато Спас Делев бе намерен сам в наказателното поле и шутира силно. Ударът му обаче срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Хедл.

Последваха няколко опасни атаки, но защитата в бяло-зелен екип успяваха да удържат на моментното напрежение.