• 39мин

18. Борис Галчев (ЦСКА)

• 41мин

32. Джеорджиан Паун (ЦСКА) асистенция - Антон Карачанаков

ЦСКА​ постигна класическа победа над опашкаря в групата Светкавица (Търговище). Антон Карачанаков откри в 9-ата минута, Борис Галчев удвои в 39-ата, а Георгиан Паун оформи крайния резултат в 41-ата минута. След тази победа армейците запазват аванса си от 6 точки пред втория в класирането.

Мачът започна кошмарно за гостите след като още в 6-ата минута останаха с човек по-малко. Вратарят Георгиев спря с ръце извън наказателното поле топката, след като Костов се опита да го прехвърли. Главният рефер показа директен червен картон на Георгиев и той пое към съблекалнята. Гостите направиха смяна като на мястото на нападателят Вълев се появи резервният страж Тодоров. Антон Карачанаков откри резултата от отсъдения пряк свободен удар. Младата надежда не остави никакъв шанс на Тодоров и с прецизен удар в горния ляв ъгъл направи 1:0. В 13-ата минута Иван Бандаловски направи добър пробив по дясното крило, върна топката към Антонио Томас, който от около 10 метра стреля високо над вратата. В15-ата минута Илиев опита удар по диагонала, но Райс Мболи спаси. В 18-ата минута технично изпълнение на Георгиан Паун бе избито в корнер от вратаря. В 22-ата минута Карачанаков опита с меко центриране да намери Паун в наказателното поле, но Тодоров пресече паса. В 27-ата минута при поредния си пробив отдясно Бандаловски центрира остро, няколко играча се разминаха с топката, а Тодоров не успя да я улови. В крайна сметка бранител в синьо изчисти кълбото. В 30-ата минута Румен Трифонов бе намерен с пас в лявата зона на атаката, последва пас към Станислав Костов, който от точката за изпълнение на дузпа стреля в аут. В 34-ата минута сантиметри не достигнаха на Карачанаков да реализира второ попадение от фаул, за съжаление топката профуча покрай левия страничен стълб. В 39-ата минута Борис Галчев изпълни перфектно пряк свободен удар и направи 2:0 след като топката бе пратена неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата. Две минути по-късно в 41-ата минута Антон Карачанаков се разходи из защитата на гостите и сервира топката на празна врата на Паун. За румънецът не остана друго освен да направи класическа преднината за армейците. В 44-ата минута гол на Антонио Томас бе отменен, след като реферът маркира нарушение в атака на Костов.

На полувремето в състава на Светкавица бе направен втора смяна, като Маркес отстъпи мястото си на Венков. В 51-ата минута коварен удар на Дамянов срещан напречната греда на вратата пазена от Мболи. В 58-ата минута Паун стреля от дистанция, но неточно. В 63-ата минута червените направиха първа смяна, Станислав Костов бе заменен от Александър Якимов. В 68-ата минута Карачанаков стреля от пряк свободен удар и топката мина в опасна близост до дясната греда. В 72-ата минута Паун стреля, топката рикошира и попадна в Карачанаков, неговият изстрел бе спасен от Тодоров.В 73-ата минута Коста Янев замени Борис Галчев. В 80-ата минута попадение на Карачанаков бе отменено, след като бе маркирана засада. В 85-ата минута Николай Дюлгеров замени капитана Тодор Янчев.