• 12
    Луис Адриано

• 99
    Педро Роша

ЦСКА​ завърши наравно 0:0 срещу руския шампион Спартак Москва. Тимът ни отново беше подкрепен от верните си фенове, които са в Испания специално, за да изгледат на живо контролите по време на подготовката.

Нашите футболисти пропуснаха по-чистите положения в мача и само липсата на късмет не достигна на тима ни за победа срещу елитния съперник. Армейците запазиха мрежата си суха в четвърта поредна контрола по време на зимната подготовка.

Единственият отсъстващ играч от състава ни беше Кристиян Малинов, който страда от лека контузия, а футболист номер 1 на България Ивелин Попов не беше в групата на Спартак Москва.

Червените можеха да поведат в резултата след 65 секунди игра, но Фернандо Каранга удари напречната греда на противника. Последва атака на Спартак и играч на руския тим отправи удар към нашата врата, но Георги Китанов спаси. След добра намеса на неговия колега, Кирил Десподов не успя да отбележи гол.

В средата на второто полувреме Каранга стреля с глава от непосредствена близост, но стражът на Спартак блесна с невероятна намеса и спаси. В 79-та минута Жан Бланко подаде към Станислав Манолев, пред който се откри празната врата на противника, но той се размина с топката. В ответната атака футболист на Спартак спечели фаул на границата на наказателното поле, а след изпълнението му играч на руснаците нацели гредата. В последните секунди Александър Георгиев центрира по земя към Бланко, но идентично на Манолев, колумбиецът не успя да играе с топката.