• 61мин

7. Мамади Сидибе (ЦСКА) асистенция - Джаксън Менди

• 83мин

18. Ивайло Чочев (ЦСКА) асистенция - Емил Гъргоров

ЦСКА​ София постигна убедителна победа с 6:2 срещу тима на Хасково в първи 1/16-финал от турнира за Купата на България. Два гола за армейците отбеляза Марсиньо, а по един добавиха Венци Василев, Григор Долапчиев, Мамади Сидибе и Ивайло Чочев.

Червените запоянаха ударно като още в 7-ата минута вече водеха в резултата. След центриране от ъглов удар Венцислав Василев се бе пласирал добре и с глава прати топката във вратата. Този ранен гол стъписа гостите и две минути по-късно оставиха Долапчие да се озове сам срещу вратаря. Ударът на нападателят обаче бе право в тялото на вратаря и до гол не се стигна. В 10-ата минута Марсиньо центрира в наказателното поле на Хасково, където Вальо Илиев стреля неточно с глава. В 22-ата минута Венци Василев направи добро включване в атака, навлезе в наказателното поле на съперника, където двама бранители го фаулираха и реферът посочи бялата точка. Марсиньо не сгреши от наказателния удар и удвои аванса на армейците. В 30-ата минута преднината на ЦСКА стана класическа. След като стражът на Хасково в опита си да изчисти една върната топката я прати право в тялото на Долапчиев. Гришата догони кълбото и вкара в опразнената врата.

На полувремето в отбора на ЦСКА бе направена една промяна. Емил Гъргоров замени Тодор Янчев. Именно резервата Гъргоров изведе прекрасно Марсиньо очи в очи с Василев, последва плътен удар по земя и 4:0 за ЦСКА. В 58-ата минута Фо-Поре изчисти една топка право в краката на Узунов, който с точен удар от границата на наказателното поле върна един гол. Армейците не закъсняха с отговора, като първи гол с червената фланелка вкара Мамади Сидибе. В 63-ата минута Алексиев се възползва от грешка на Вальо Илиев и с прецизен удар не остави шанс на Райс Мболи. В 83-ата минута Ивайло Чочев получи подаване в наказателното поле, елегантно се освободи от опеката на бранител и с левия крак направи 6:2. В заключителните секунди на мача гостите можеше да намалят резултата, но удар отблизо срещна напречната греда.