Георги Божилов
    78′
  • 76мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

В мач от чертвъртия кръг на А ФГ ЦСКА победи отбора на Черно море с 1:0. Армейците стояха по-добре на терена от своя противник и заслужено взеха победата. Единственото попадение в мача бе дело на Маркиньос  в 76-а минута.

Армейците играха по-добре от своя съперник през първата част.  В 11-а минута Сашко Тонев напредна по лявото крило и пусна пас по тревата към Делев, но той не успя да нанесе удар. Отново Делев и Тонев бяха замесени в поредната добра атака на червените, но и от нея не произлезе нищо опасно пред Пиргов. В 34-а минута Килиън Шеридън овладя топката по дясното крило, задържа чудесно и потърси взаимодействие с Делев, който закъсня и не успя да играе с кълбото. Десетина минути по-късно главният рефер отсъди пряк свободен удар за армейците в дясно на Пиргов. Зад топката застана Маркиньос, който изпълни мощно, но право в ръцете на стража на Черно море. Гостите от Варна отправиха един точен удар през цялото първо полувреме и не застрашиха Караджов.

През втората част играта се изравни. Темпото в мача спадна и действията се развиваха предимно в средата на терена.  В игра за армейците се появи Грегъри Нелсън, който замени Коста Янев. Холандецът направи страхотен пробив в 76-а минута и подаде  към оставения непокрит в наказателното поле Маркиньос. Той не свърка и от границата на вратарското поле направи резултата 1:0. През второто полувреме имаше доста груби влизания от страна на гостите, за което те бяха декорирани в жълто.