10. Руй Мигел (ЦСКА)

15. Александър Др Александров (Черно море)

• 83мин

3. Адемар Жуниор (Черно море)

В мач от XXІX – я кръг на А ФГ ЦСКА и Черно море не успяха да излъчат победител помежду си. Двата отбора завършиха при резултат 2:2. На стадион „ Българска армия” се получи добър двубой, като ЦСКА играеше по-добре от своя противник. Само липсата на късмет попречи на армейците да се поздравят с победата.

Гостите от Варна откриха резултата след като главният рефер отсъди дузпа в тяхна полза. Апостол Попов  допусна груба грешка в защита, Адемар нахлу в наказателното поле на ЦСКА и Румен Трифонов бе принуден да го фаулира. Зад топката застана Йордан Юруков и бе точен от бялата точка. Борис Галчев отправи топовен изстрел в 12-а минута от далечно разстояние, но топката излезе в аут. В 19-а минута Маркиньос центрира коварно в наказателното поле на Черно море и топката срещна ръката на Димов от състава на гостите. Реферът отсъди единадесет метров наказателен удар в полза на армейците. С изпълнението се нагърби Елиот Гранден, но Илко Пиргов реагира блестящо и отрази ударът на французина. В 42-а минута Спас Делев нанесе силен удар от пряк свободен удар, ни Пиргов боксира топката. Армейците взеха инициативата след допуснатия гол, но така и не съумяха да изравнят резулатата.

В 49-а минута Дормушали Саидходжа напредна отдясно и центрира добре в наказателното поле на варненци към Делев, който стреля с глава, но топката минава на около метър над напречната греда. Усилията на армейците се увенчаха с гол. Негов автор стана Руи Мигел след попадение с глава. Португалецът се разписа само няколко секунди след като се появи в игра на мястото на Делев. Футболистите на ЦСКА доминираха през цялата втора половина на мача и в 81-а минута Флорентин Петре центрира остро отдясно в наказателното поле. Там Александър Александров се засуети и вкара топката в собствената си врата. Две минути след това Адемар остана непокрит в полето пред Караджов и от 5 метра изравни резултата. В самият край на мача Маркиньос направи страхотен пропуск! Бразилецът не успя да засече добро центриране по земя отдясно.