Аспарух Никодимов (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Иван Зафиров

• 78мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

2:0 Голямо превъзходство, но малко голове

Характерният силен щурм на армейците в началните минути на мача бъзро донесе успех. Някъде на границата на първата и втората минута младият дебютант Зафиров проби до крайната линия, центрира и ударът на Никодимов бе неотразим – 1:0. След това още няколко пъти с хубави обходни действия армейското дясно крило разклати русенската защита. Ала вместо да използуват по-системно неговата ефикасност, домакините постепенно се увлякоха по фронтални атаки. Така през по-голямата част от мача наблюдавахме познатата картина: пълно превъзходство на ЦСКА „Червено знаме“ и ... липса на голове. Нестабилната русенска защита в повечето случаи съумяваше да отразява заплахите, а и армейците направиха доста пропуски. Най-после Якимов успя веднъж да изненада своите пазачи и със самостоятелна акция оформи крайния резултат.

Дунавци не се бориха достатъчно настойчиво и не заслужаваха по-добра участ. Те имаха само две по-сериозни голови възможности, но в 35 мин. Йорданов стреля прибързано, а след почивката снаряд на Разсолков бе париран от Филипов.

Отменянето на един гол за ЦСКА „Ч. знаме“ в 54 мин. бе посрещнато с бурно недоволство от привържениците на армейския клуб. Всичко стана светкавично: при пробив Пенев е спънат пред наказателното поле; съдията Г. Щерев оставя авантаж, тъй като топката отскача към Зафиров, който е останал непокрит в непосредствена близост пред вратата на Иванов, вместо да играе сам, Зафиров подава на Цанев, който е в засада. Така че в случая Г. Щерев и помощникът му Л. Радунчев бяха абсолютно прави.