65′
  • 23мин

10. Сержиньо (ЦСКА)

10. Сержиньо (ЦСКА) асистенция - Ивайло Чочев

ЦСКА​ победи като домакин Черноморец с 2:0 в мач от 17-ия кръг на „А” група. Преди срещата стана ясно, че участие няма да вземат Иван Бандаловски и Мишел Платини поради физически проблеми.

ЦСКА започна с по-активна игра и още в 3-тата минута Сержиньо центрира към Варела, но от близка дистанция той стреля с глава в аут. Черноморец отговориха с атака отляво и шут на Крум Стоянов с левия крак, който бе спасен от Томаш Черни. ЦСКА отвърна с удар на Мартин Камбуров и с неуспешен опит на Пламен Крачунов да стреля с глава от близко разстояние. В 18-тата минута вратарят на армейците Черни направи грешка – улови с ръце върната от Крачунов топка и бе отсъден непряк свободен удар за гостите от точката на дузпата. Те обаче изпълниха удара грешно и дори не стигнаха до шут към Черни. Шест минути по-късно Сержиньо стреля от дистанция, топката да тупна пред ръката на Колев и влезе във вратата за 1:0.

Черноморец за малко да изравни в 35-тата минута, Стоянов проби отляво през Грънчов, подаде назад към Траянов и той стреля, но Черни спаси с хубав плонж.

В 73-тата минута ЦСКА по чудо не удвои резултата – след центриране от фаул Мартин Камбуров стреля с глава от упор, но Стоян Колев извади удара му с много добър рефлекс. В последната минута Ивайло Чочев и Сержиньо изкочиха сами след балонен пас на Черни, Чочев подаде на португалеца, който на празна врата вкара втория гол – 2:0.