• 73мин

Димитър Пенев (ЦСКА „Ч. знаме“)

За купата на Съветската армия

ЦСКА Ч. ЗНАМЕ – СЕПТЕМВРИЙСКА СЛАВА 6:0

Само с една промяна в състава си в сравнение с последния шампионатен мач (Никодимов на лявото крило вместо Романов), армейците имаха скромен противник в лицето на михайловградската единадесторка. Без да покажат нищо особено те отбелязаха 6 гола – чрез Никодимов (8 и 59 мин.), Цанев (32), Гаганелов (39), Якимов (43) и Пенев (73), на три пъти с удари в гредите разтърсиха противниковата врата и пропуснаха още 6-7 идеални голови възможности. До почивката на гостите не се удаде да направят дори опит за стрелба към армейската врата. Известно активизиране на михайловградци видяхме едва през второто полувреме, когато, вместо да направят една хубава ансамблова тренировка преди тежкото изпитание в събота, червенознаменци се отдадоха напълно в плен на незаитересоваността. Дори след шестия гол нападателите им поеха функциите на защитата, а защитниците се преквалифицираха в нападатели. Наистина някои от зрителите доста се позабавляваха, наблюдавайки Якимов и Цанев в ролята на централни защитници. Но в същото време това не беше ли и неуважение към спортния противник?