• 29мин

23. Мишел Платини (ЦСКА) асистенция - Иван Бандаловски

• 90мин

17. Анисе (ЦСКА) асистенция - Сержиньо

ЦСКА​ постигна победа с 0:2 при гостуването си на Чавдар, в 1/8 финал от турнира за „Купа България”. На стадиона в Етрополе головете за нашите реализираха Мишел Платини и Анисе.

Армейците започнаха по-дейно срещата, като опитаха атаки по двата фланга. Първо Бандаловски в 3-ата минута се впусна в атака по дясното крило, спечели корнер, но след неговото изпълнение не се случи нищо опасно. Две минути след това Себастиян Скиорили направи прострелно центриране отляво, но в наказателното поле никой негов съотборник не успя да засече топката. В 10-ата минута Сержиньо центрира от фаул в наказателното поле на Чавдар, там след разбъркване топката попадна в краката на Мишо Венков. Левият бек стреля, но топката срещна гредата. След добрите минути за нашите последваха няколко добри атаки за домакините. В 13-ата минута Почански се измъкна от опеката на Венков, напредна по левия фланг и опита да центрира, но топката излезе в аут. В 20-ата минута топката попадна в Етов, той стреля силно от границата на наказателното поле, но в последния момент Апостол Попов застана на пътя на топката. В 22-ата минута Почански стреля опасно от дистанция, като топката премина на сантиметри над напречната греда. Две минути по-късно Почански бе изведен сам срещу Черни, шутира силно, но стражът на армейците спаси. В 25-ата минута Вълчев направи тактическо нарушени в центъра на терена и получи жълт картон. В 27-ата минута след центриране от ъглов удар, топката попадна в Анисе. Мадагаскарецът стреля от ждроб, но Николов демонстрира добър рефлекс и спаси. В 29-ата минута Иван Бандаловски направи страхотен пробив по десния фланг. Бандата премина като на парад през няколко играча на Чавдар, навлезе в наказателното поле и с хубав пас намери Платини на границата на вратарското поле. Мишел с мощен изстрел не остави шанс за вратаря и откри резултата. В 39-ата минута добра контраатака за Чавдар завърши с много неточен удар от въздуха на Вълчев. В 42-ата минута отново Вълчев опита да отбележи след плътен удар по земя от фаул, но топката попадна право в ръцете на Томас Черни. В 45-ата минута Сержинцьо направи добър рейд, стреля технично в долния десен ъгъл на вратата, но Николов спаси.

През втората част в игра се появи бразилският таран Тасио, който замени Себастиян Скиорили. Малко преди това Лукас Саша получи официално предупреждение от главният рефер. В 56-ата минута Сержиньо изпълни добре пряк свободен удар, но топката премина много близо до лявата греда на вратата. В 61-ата минута Апостол Попов и Стоилков се сблъскаха лошо в средата на терена. Лекарските екипи и на двата отбора им оказваха медицинска помощ няколко минути, но все пак се стигна до принудителни смени. Попов бе заменен от Джереми Родригес, а Пидев замени Стоилков. В 67-ата минута Анисе и Тасио комбинираха добре по дясното крило, Тасио навлезе в наказателното поле, но изпусна момента да стреля. След това опита прехвърлящ удар, но не затрудни Николов. В 72-ата минута Лукас Саша стреля от дъгата, но прати топката високо над вратата. В 77-ата минута Платини опита да изненада вратаря с удар от далеч, но топката мина покрай вратата. В 81-ата минута в Чавдар бе направена двойна смяна, като Почански и Димитров бяха заменени от Ботев и Илиев. В 82-ата минута Саша напусна игра, а на негово място се появи Илияс Кириакидис. В 90-ата минута след страхотна атака на армейците падна и втори гол. Сержиньо подхвана атака отдясно, центрира перфектно в наказателното поле, където Анисе с глава прати топката в обратния ъгъл на вратата. В заключителните минути Черни спаси много опасен удар на Ботев от около 15 метра.