• 99
    Атанас Илиев

• 74мин

9. Бакари (Черно море)

ЦСКА​ и Черно море завършиха 0:0 на стадион „Тича“ във втория кръг от плейофите на „А“ група.

Двата отбора започнаха предпазливо, като играта се водеше в средата на терена, особени голови опасности.

В 7-ата минута Георги Божилов центрира към Бакари в наказателното поле на ЦСКА, но той не успя да нанесе голов удар. ЦСКА взе инициативата и натисна домакините, но единственото по-сериозно положение пред вратата на варненци бе шут на Емил Гъргоров, който мина до гредата. В 34-ата минута футболистите на Черно море претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Чочев след удар на Бакари, но съдията Александър Костадинов даде знак играта да продължи.

Постепенно армейците взеха инициативата и притиснаха домакините в собствената им половина. Ивайло Чочев проби мощно в половината на варненци и последва плътен удар, но Георги Китанов спаси. Към края на полувремето Емил Гъргоров стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина до дясната греда на Китанов.

Второто полувреме започна с натиск за ЦСКА. Армейците се хвърлиха в атаки и можеха да вкарат в 52-ата минута. Тогава Райс М'Боли изведе хитро Иван Стоянов по дясното крило, той се озова сам срещу Китанов, но стреля до дясната греда. Две минути по-късно Милисавлевич можеше да отбележи с глава, но прати топката в аут.

В 73-ата минута, когато Джаксън Менди събори Бакари в наказателното поле на ЦСКА и Александър Костадинов свири дузпа. Бакари стреля в лявата греда, а при добавката и Живко Атанасов не успя да вкара.

Армейците взеха инициативата до края на мача и сериозно натиснаха домакините в собствената им половина. ЦСКА обаче така и не стигна до чисто голово положение и така двата отбора си врътнаха нулево равенство и си поделиха по точка.