• Гигов

• Атанасов

• 76мин

11. Владимир Манчев (ЦСКА)

ЦСКА​ успя да спечели важна победа с 1:0 над „Черно море“ във Варна в най-интересния двубой от 22-рия кръг на Висшата лига в сряда. Успехът дойде след гол на Владимир Манчев четвърт час преди края на срещата. Това бе първа победа на червените като гости под ръководството на италианския наставник Луиджи Симони. Шестдесет и три годишният специалист, който се контузи по време на предишната среща с „Левски", бе докаран с гипсиран крак на стадион „Тича“ във Варна и следеше мача, разположен на стол зад източната врата на игрището. Вместо него наставления от скамейката даваше помощникът му Феручо Мариани, който получаваше указания от Симони по мобилния телефон.

Общото впечатление беше, че срещата се игра в съперническа обстановка, като варненци пропуснаха доста изгодни голови положения в началото на второто полувреме. Много добро впечатление в тима от Варна направи играта на чернокожия десен халф Телипле, който на няколко пъти внесе смут в отбраната на ЦСКА и бе спиран чрез нарушения и непозволена игра. Обратът в играта настъпи, когато на терена влезе Йордан Лечков. Той и другият ветеран Любослав Пенев мобилизираха съотборниците си да заиграят по-активно и така се стигна до гола. След пряк свободен удар, изпълнен от Лечков, вратарят на „Черно море“ Ивайло Петров изби слабо топката, тях попадна в Манчев, който отблизо заби победното попадение. Така червените удържаха втората си позиция във временното класиране зад шампиона „Левски“.