Валентин Йосков
    87′

21. Руи Педро (ЦСКА)

• 90+1мин

ЦСКА​ спечелиха сблъсъка с Черно море на стадион „Калиакра“ в Каварна с 2:0 след попадения на Руи Педро.

Първото полувреме стартира двуостро, като домакините от Черно море наложиха преса по целия терен и максимално затрудниха червените. Чисти голови положения отсъстваха и двата тима се бяха вкопличи в сериозна битка за всеки метър на терена.

Втората част започна по сходен начин, но постепенно армейците започнаха да налагат своето темпо, а домакините отпаднаха физически. Първата чиста ситуация се откри пред Руи Педро в 52-та минута, но португалецът не се ориентира по най-добрия начин и Щорм спаси удара му. След 60-тата минута на терена вече имаше само един отбор- този на ЦСКА. Черно море имаше изключителен късмет, че резултатът не бе открит още в 64-тата минута, когато удар на Арсенио от чиста позиция премина на сантиметри от гредата. Минута по-късно отново Арсенио бе изключително близко до гола, но отново късметът му изневери. В 72-та минута Кирил Десподов замени Кулма и изключително изостри играта. Пет минути преди края на редовното време все пак логичното се случи и Руи Педро отбеляза първия гол в мача след асистенция на Кирил Десподов. В добавеното време на двубоя отново Педро удвои резултата, този път след асистенция на Антон Недялков. Секунди по-късно само самоотвержената намеса на Щорм предотврати трети гол, след като Милчо Ангелов остана сам на чиста позиция.

Така ЦСКА заслужено се поздрави с трите точки и вече има пет поредни сухи мрежи.

РАЗВИТИЕ НА МАЧА ПО МИНУТИ:

- 2 минута. Удар с глава на Кубемба, който обаче е в положение на засада.

- 4 чудесен пробив на Кубемба, който центрира остро, но защитник на Черно море чисти от крака на Кулма.

- 7 минута. Пробив на Коконов. Без проблеми за Китанов.

- 12 минута. Двуостра игра без чисти положения пред двете врати в началните минути на мача.

- 16 минута. Пробив на Балджийски, но Недялков е на място и чисти в корнер.

- 20 минута. Сериозно разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но защитата в крайна сметка се справя след серия от отлични намеси.

- 26 минута. Разбъркване в наказателното поле на Черно море, защитата успява да избие и в последвалата контраатака Балджийски стреля високо над вратата на Китанов.

- 35 минута. Равностоен мач, който е изпълнен с остри единоборства.

- 40 минута. Черно море е малко по-активният отбор.

- 44 минута. Добра атака на ЦСКА, но Станчев блокира удара на Кубемба.

- Край на първото полувреме.

- Начало на второто полувреме.

- 49 минута. Разбъркване пред Китанов. Защитата на ЦСКА се справя.

- 50 минута. Жълт картон за Кулма за нарушение срещу Цветков.

- 52 минута. Педро се освободи добре след пас на Арсенио, но Щорм спаси удара му.

- 54 минута. Ивайло Стоянов временно спира играта поради запалените димки и факли.

- 56 минута. Играта е подновена.

- 61 минута. Пинто подаде на Педро, който тръгна да стреля, но ударът му бе блокиран. След корнера Перес стреля с глава в аут.

- 63 минута. Късмет за Черно море след изключително силен удар на Арсенио, който бе след рикошет излезе в корнер.

- 64 минута. Невероятен пропуск на Арсенио, който остана сам срещу вратаря.

- 67 минута. Коконов центрира. Китанов лови спокойно.

- 72 минута. Кирил Десподов заменя Кулма.

- 76 минута. Удар на Бумал след многоходова комбинация. Топката излиза в аут.

- 78 минута. Жълт картон за Бакари от състава на домакините.

- 80 минута. Удар на Арсенио преминава на сантиметри от вратата. Ситуацията бе изработена от Кирил Десподов, който проби чудесно преди това.

- 81 минута. Милчо Ангелов заменя Кубемба.

- 83 минута. Атака на Арсенио е спряна с несъществуваща засада.

- 85 минута. ГОООООЛЛЛ!!!!! Руи Педро бележи след асистенция на Кирил Десподов. Педро изскочи от дълбочина и не остави никакви шансове на Щорм.

- 90 минута. 5 минути добавено време.

- 91 минута. ГООООЛЛЛ!! Руи Педро бележи второто си попадение в мача след отличен пробив на Антон Недялков.

- 94 минута. Щорм чисти от краката на Милчо Ангелов.