Автогол

2. Траян Дянков (Черноморец-Бс)

• 69мин

94. Яник Боли (Черноморец-Бс)

ЦСКА​ и Черноморец Бургас завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг на А футболна група игран на стадион Лазур в Бургас.

Една промяна направи старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов в своя състав, за разлика от първия шампионатен мач срещу Литекс, когато в полузащитата действаше юношата Милен Иванов, този път титуляр започна Анисе.  В началните минути на двубоя липсваха опасни положения пред двамата вратари. В 4-ата минута центриране отдясно в наказателното поле на ЦСКА не затрудни Черни, който скочи над всички и хвана топката. В 9-ата минута Апостол Попов се сблъска с противников играч и имаше нужда от медицинска помощ. За щастие нямаше нищо сериозно и бранителят продължи двубоя. Последва опасно центрира не на Утара в наказателното поле на гостите, но там Попов се намеси решително и изчисти топката пред погледа на Боли. В 17-ата минута Утара стреля от движение, но топката не попадна в очертанията на вратата. В 22-ата минута ЦСКА поведе резултата след автогол на Дянков. След хубава контраатака за армейците, Антон Карачанаков преодоля двама играчи на Черноморец, пусна пас към Нджонго Присо в наказателното поле. Камерунецът центрира,а капитанът на домакините засече топката в собствената си врата. домакините реагираха на този резултат и организира няколко опасни атаки към нашата врата. В 23-ата минута Балджийски центрира, Томаш Черни боксира топката, но тя попадна в краката на Утара. Той стреля от границата на наказателното поле, но тя излезе в аут.  Последва нова атака за Черноморец, Утара центрира отляво, но Черни бе на мястото си и улови топката. В 26-ата минута Килиън Шеридън изпробва рефлекса на Колев, след удар от движение, но стражът на домакините спаси. Две минути по-късно Нландулу стреля от границата на наказателното поле, но не улучи вратата. В 42-ата минута Лукас Саша фаулира Цонков на опасна позиция по левия фланг на нападението на Чернморец. Фо-Поре центрира към Боли, той стреля неточно с глава. В 44-ата минута Боли направи страхотен пробив и премина покрай четирима защитника, но в последния момент топката му бе избита в корнер. В заключителните секунди на полувремето Утара опита да изненада Черни от пряк свободен удар, но вратарят на ЦСКА спаси.

В 49-ата минута бе показан и първия жълт картон в мача,. Официалното предупреждение бе за Иван Бандаловски. В 51-ата минута Утара напредна по лявото крило и центрира към Боли, но там Черни внимаваше и пресече паса. В 53-ата минута след центриране на Бандаловски отдясно Колев не успя да улови топката, но там никой в червено не успя да засече топката на далечната греда. В 55-ата минута Боли стреля опасно към вратата на ЦСКА, но топката премина над напречната греда. В 58-ата минута наставникът на домакините направи двойна смяна в своя състав, като Преслав Йорданов замени Нладнула, а Румен Трифонов се появи вместо Димов. В 59-ата минута Иван Бадналовски стреля към Колев, но стражът отрази. В 61-ата минута Антон Карачанаков получи жълт картон, а малко след това и Стоян Колев също бе предупреден официално. В 63-ата минута се откри добра възможност за ЦСКА, след като Карачанаков реши да стреля от малък ъгъл, вместо да комбинира с Шеридън или Присо. В 67-ата минута Боли стреля от пряк свободен удар, топката премина високо над вратата. В 70-ата минута домакините изравниха чрез Яник Боли, който бе оставен непокрит от червената защита и от близо реализира. Само две минути след това Нджонго Присо направи непростим пропуск. Карачанаков стреля силно към Колев, който изби топката в краката на Присо. Камерунецът обаче не вкара в опразнената врата, а опита да обработва топката, след което бранител му отне кълбото.  В 82-ата минута след добра контраатака за ЦСАК, топката попадна в Карачанаков, последва удар, но топката срещна десния страничен стълб на вратата. Шеридън стреля с глава, но топката отново не е във вратата. В 90-ата минута Балджийски напусна игра, на негово място се появи Младенов. В добавеното време Килиън Шеридън стреля с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда.