77′
  • 73мин

8. Димитър Иванов (ЦСКА)

Иван Пасков (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Шумен с 1:0 след по-добра игра през второто полувреме. Гола вкара Димитър Иванов 17 минути преди края. Разочарован, след мача президентът на Шумен Камен Костадинов обяви, че най-вероятно ще си подаде оставката до няколко дни. Още в 13-ата минута Димитър Иванов се откъсна сам, но би край вратата на домакините. Любомир Николов 5 минути по-късно надбяга Красимир Чомаков, но диагоналният му шут прехвърли вратата на ЦСКА. В 45-ата минута Ремзи стреля силно отдалеч, но вратарят Кючуков спаси. След почивката ЦСКА натисна. Още в 46-ата минута Бербатов от 3 метра с глава стреля в аут. В 53-ата минута Войнов изби лошо фаул на Чомаков, но добавката на Милен Петков срещна куп от играчи. В 59-ата минута Милен Петков пропиля най-чистото положение за ЦСКА. Той бе изведен съвсем сам от Бербатов, но вместо да бие, веднага тръгна да финтира вратаря и притичалият Юмеров изчисти в корнер. Логично в 73-ата минута ЦСКА поведе. Бербатов стреля, Войнов изби в краката на Димитър Иванов и той вкара на празна врата - 1:0. В последните минути Шумен можеше да изравни. Най-чистото положение изпусна Мирославов, който се откъсна съвсем сам в 88-ата минута, но Кючуков спаси удара му. При следващата атака домакините искаха дузпа, защото Галин Иванов неволно спря топката с ръка в пеналта след далечен шут на Стойков, но спорът с рефера приключи с жълт картон на Мирославов. В 90-ата минута Пасков бе изгонен за втори жълт картон, но с човек по-малко ЦСКА устиска победата в даденото 4-минутно продължение.