Даниел Моралеш

Даниел Моралеш

Даниел Моралеш
Даниел Алишандри Муралиш Батажелу
Daniel Alexandre Morales Batagello

Дефанзивен халф

Националност

BRA Бразилия

Втора националност

ITA Италия

Дата на раждане

6 декември 1975 г. /на 48 години/
Жау, Бразилия

Кариера в клуба

9

Мача

715

Минути

1

Гола

2

Жълти картона

0

Червени картона

Кариера

Юноша на XV де Жау Бразилия, играе като опорен халф. Дебютира през 1993 за тима и остава до 1998, когато преминава в Можи Мирим Бразилия. През 1998 преминава в Фернандополис Бразилия, а през сезон 1999/00 е в Гарча Бразилия. През 2000 преминава в Куритиба Бразилия, а през 2002 преминава в Нафтекс. След добри игри през 2004 преминава в Локомотив Пловдив, но не прави най-силния си сезон и през 2005 преминава в Черно море. Бързо се налага като един от най-сигурните играчи на тима и през декември 2006 е избран за футболист на град Варна за годината. Само месец след тази награда подписва с ЦСКА. След 10 мача и 1 гол се завръща в Локомотив Пловдив за сезон 2007/08. През следващия сезон 2008/09 играе за Спартак Варна, а през 2009 е в Локомотив Мездра, където слага край на кариерата си.

От 2010 до 2011 е скаут в Черноморец Бургас. Основава детска школа Дани Моралес в Бургас през есента на 2010. От пролетта на 2013 е треньор в Академия Литекс. През август 2016 започва работа в ДЮШ на ЦСКА. В края на ноември 2016 е назначен за временен помощник треньор на ЦСКА при Стамен Белчев. След като Стамен Белчев е назначен за постоянен треньор Моралес остава негов помощник за два сезона в ЦСКА и напуска на 1 май 2018. От май 2018 отново е треньор в ДЮШ на ЦСКА. На 8 февруари 2019 влиза в щаба на Любослав Пенев в ЦСКА, като остава и при Добромир Митов. На 4 юни 2019 е потвърдено оставането му в треньорския щаб на ЦСКА за сезон 2019/20, но само няколко ден по-късно вече не е част от треньорския щаб на Митов, за да се завърне в ДЮШ на ЦСКА. На 17 юли 2020 се завръща като помощник треньор на ЦСКА при Стамен Белчев. На 26 октомври 2020 е назначен за временен старши треньор на ЦСКА, след напускането на Стамен Белчев. На 11 ноември 2020 след назначението на Бруно Акрапович се завръща на поста помощник треньор в ЦСКА като остава до 28 март 2021. Първоначално идеята е да се завърне на работа в академията на ЦСКА, но само няколко дена по-късно на 2 април 2021 се разделя с ЦСКА. На 9 юни 2021 е назначен за старши треньор на Ботев Враца като е освободен от поста на 22 март 2022. На 10 юни 2022 става старши треньор на третия отбор на централен спортен клуб на армията 1948, за да остане на поста до 12 септември 2022, когато напуска. На 13 септември 2022 се завръща начело на Ботев Враца, за да остане до 18 септември 2023. 

Мачове за:
Мачове като:

официални мачове

„А“ футболна група 2006/07 — 30-и кръг

Беласица
(Петрич)

1:3

27 май 2007 г. 17:30 ч.
Цар Самуил, Петрич

ЦСКА
(София)

„А“ футболна група 2006/07 — 29-и кръг

ЦСКА
(София)

1:0

20 май 2007 г. 16:30 ч.
Българска армия, София

Родопа
(Смолян)

„А“ футболна група 2006/07 — 27-и кръг

ЦСКА
(София)

5:0

12 май 2007 г. 18:00 ч.
Българска армия, София

Вихрен
(Сандански)

„А“ футболна група 2006/07 — 24-ти кръг

Берое
(Стара Загора)

0:1

22 април 2007 г. 15:00 ч.
Берое, Стара Загора

ЦСКА
(София)

„А“ футболна група 2006/07 — 23-ти кръг

ЦСКА
(София)

2:0

18 април 2007 г. 19:00 ч.
Българска армия, София

Ботев 1912
(Пловдив)

„А“ футболна група 2006/07 — 22-ри кръг

Славия 1913
(София)

0:1

14 април 2007 г. 15:00 ч.
Славия, София

ЦСКА
(София)

„А“ футболна група 2006/07 — 18-и кръг

ЦСКА
(София)

2:0

18 март 2007 г. 15:00 ч.
Българска армия, София

Литекс
(Ловеч)

„А“ футболна група 2006/07 — 17-и кръг

Локомотив 1936
(Пловдив)

1:1

10 март 2007 г. 14:30 ч.
Локомотив, Пловдив

ЦСКА
(София)

„А“ футболна група 2006/07 — 16-и кръг

ЦСКА
(София)

0:0

4 март 2007 г. 15:00 ч.
Българска армия, София

Черно море
(Варна)