• 10мин

23. Далибор Драгич (Левски)

• 52мин

9. Георги Иванов (Левски)

В 108-то шампионатно дерби на стадион „Георги Аспарухов“ Левски спечели с 2:0 срещу ЦСКА. Още в 10-та минута след изпълнение на ъглов удар Далибор Драгич засече с глава остро центриране отдясно на сънародника си Пантелич за 1:0. Вторият гол падна почти по същото време след почивката. В 53-та минута Георги Иванов се пребори за една топка в наказателното поле на ЦСКА с не особено убедителния в срещата Ибрахима Гай и с диагонален удар отблизо простреля левия долен ъгъл на вратата на блестящия Ненад Лукич. Вратарят на гостите има основна заслуга резултатът да не набъбне двойно. В 20-та минута той отрази с котешки рефлекс последователно удари на Георги Марков и на Гонзо. Четири минути преди края на редовното време армейският страж парира два удара на Головской и на Марков.

ЦСКА също имаше своите шансове, но Владимир Манчев и Масена Моке бяха изпреварвани от защитниците на „Левски“ и от сигурния на вратата си Петков.

"Червените“ със сигурност бяха по-уморени след пътуването до Донецк и след тежкия двубой с „Шахтьор“ в първия кръг от турнира за Купата на УЕФА, но това едва ли оправдава липсата на настойчивост, проличала най-ярко може би у капитана им Любослав Пенев.

След показването на наказателен картон на Манчев пет минути преди края на срещата привърженици на ЦСКА решиха да „отмъщават“ на седалките на стадион „Георги Аспарухов“. От сектор Г захвърчаха сини и жълти облегалки, като феновете дори успяха да накладат огън в средата на сектора.