По традиция в края на всеки един сезон ви предоставяме пълната статистика на ЦСКА, както и индивидуалната такава на всеки един треньор и играч на тима ни.
В началото ще се опитаме да обрисуваме ситуацията по следния начин. Сезонът на ЦСКА е като огромен мегаполис – небостъргачи и подземия. Ще започнем с красотата на големия град – старата Армия бе съборена, а на нейно място с бесни темпове започва да личи едно невиждано в България бижу. Ще си имаме нов храм, който да отговаря на красотата на чувствата ни! Но не е само това – на Панчарево има два нови терена, основният се реновира, а ще бъде изграден и малък стадион с капацитет от няколко хиляди зрители, където ще домакинстват вторият и третият ни тим. Там вече има и ресторант, криокамера. Закупен е терен и се планира изграждането на модерна академия с поне четири терена за младите армейци. За пръв път бе изградена професионална структура на управление на клуба, в която работят експерти във всяка сфера. Активираха се маркетингът и търговската дейност. Имаме нов автобус, мобилен магазин, клубна фондация и т.н. Строим небостъргачи... А там долу – в подземията на мегаполиса – се крият спортните ни постижения през сезона. Точно така – долу, под земята. Сменихме треньора, а мигове след края на сезона отново останахме без такъв. През целия сезон основната ни цел бе да запишем три поредни победи. Когато най-накрая го постигнахме, съдбата ни поднесе горчив финал – загуба във финала за Купата и поражение в баража за участие в евротурнирите. Труден е животът под земята.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
За първенството изиграхме 37 мача, в които спечелихме 19 мача, завършихме наравно в 9 мача, а загубихме още 9 мача, с голова разлика 59 вкарани и 29 допуснати гола. Завършихме на далечното за амбициите ни 5 място, за капак загубихме баража след дузпи, което за втора поредна години ни изхвърля от игра в Европа.
Стигнахме до финала за купата на България и загубихме от Лудогорец в мач без положения и пред двете врати, след наша грешка, и то пред 40 000 екзалтирани червени фена. Общо 6 изиграни мача с 4 победи, 1 равенство и 1 победа и 11:5 голова разлика.
По този начин изиграхме 43 официални мача, с 23 победи, 10 равни мача, 10 загуби, и голова разлика 70 вкарани гола и 34 допуснати.
Към това добавяме 13 изиграни контролни мача, с 12 победи и 1 загуба и голова разлика 32:7.
Тоест общо в сезона имаме 56 изиграни мача, 35 победи, 10 равни мача и 11 загуби, с 102 вкарани гола и 41 допуснати гола.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Вторият ни отбор изигра 38 официални мача във Втора професионална лига, в които спечели 12 мача, завърши наравно в 13 мача, загуби 13 мача, с голова разлика 47 вкарани и 41 допуснати гола. Завършихме на 13 място с 49 точки, като през целия сезон редувахме добри и не толкова успешни мачове. Странно защо с малки изключения не бяха използвани играчите от първия тим, които не играеха, нито пък групите бяха допълвани с тези от третия състав.
Вторият ни отбор изигра 12 контролни срещи с 4 победи, 2 равенства, 6 загуби и голова разлика 18:17. За отбелязване е, че в подготовката за полусезоните, голяма част от играчите от втория тим играха контроли с първия тим, а тези от третия тим играха във втория.
По този начин вторият ни тим изигра общо 50 мача, 16 победи, 15 равенства, 19 загуби, с голова разлика 65 вкарани и 58 допуснати гола.
Третият ни тим изигра 36 мача в Югозападната трета лига, като победи в 11 мача, завърши наравно в 13 мача, загуби 12 мача, с голова разлика 50 вкарани и 51 допуснати гола. Завърши на 13 място с 46 точки. И в тази формация лакатушихме, но в някои мачове пролича, разликата между мъже и юноши.
На практика третият ни отбор представи страната ни в УЕФА Младежка лига, като изигра 2 мача, допусна загуба и в двата, с голова разлика 2:6. На терена в голяма част от времето бяхме по-техничния и атакуващ тим до наказателното поле, а противникът ни беше много по-тактически грамотен.
Това означава, че третият ни отбор изигра 38 официални мача, 11 победи, 13 равенства и 14 загуби с голова разлика 52 вкарани и 57 допуснати гола.
Третият ни тим изигра 10 контролни мача, 1 победа, 3 равенства и 6 загуби, голова разлика 7:22. Отново ще напомним, че в по-голямата част от тези контроли в третия тим играха още по-млади футболисти, защото футболистите от третия тим играеха контроли за втория тим.
Общо третият ни отбор има 48 изиграни мача, 12 победи, 16 равенства, 20 загуби, с 59 вкарани гола и 79 допуснати гола.
Което значи, че трите отбора на ЦСКА изигра 154 мача през този сезон, победи в 63 от тях, завърши наравно в 41 мача, а загуби 50 мача, това с голова разлика 226:178.
Както всяка година, оценихме индивидуалното представяне на всички футболисти и треньори, като взехме средната оценка от вот на 15-членния ни екип. След такъв сезон обаче, и оценките ни бяха доста умърлушени.
ВРАТАРИТЕ:
Иван Дюлгеров – 19 изиграни мача (17 мача за първенство, 2 за купата на България); 1866 изиграни минути (1675 минути за първенство, 191 за купата на България); 8 чисти мрежи (7 мрежи за първенство, 1 за купата на България); 3 жълти картона за първенство; 6 изиграни мача в контролни срещи с 368 изиграни минути. Средна оценка – 4,93.
Идването му със статута на един от националните ни вратари предизвика огромен интерес сред червената публика. Той натрупа най-много мачове измежду всичките ни вратари, като за това допринесоха и двете контузии на Бусато, както и тази на Лапоухов в началото на пролетния полусезон. Допусна една-две сериозни грешки, но и в редица други срещи, в които не успяхме да спечелим, можеше да се намеси по-добре. Без съмнение, притежава потенциал за много повече. Остава да видим кой от всички ни вратари ще остане в състава през следващия сезон. Необходимо е да работи върху играта си с крака – именно това бе и основната причина Лапоухов да бъде предпочитан в немалко от мачовете.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Фьодор Лапоухов – 14 изиграни мача (11 мача за първенство, 3 за купата на България); 1368 изиграни минути (1073 минути за първенство, 295 за купата на България); 7 чисти мрежи (6 мрежи за първенство, 1 за купата на България); 2 жълти картона (1 картон за първентсво, 1 за купата на България); 2 изиграни мача в контрони срещи със 118 изиграни минути. Средна оценка – 5,07.
Ако Дюлгеров дойде с големи очаквания, то тези към младия беларуски национал далеч надхвърлиха броя на изиграните му мачове до момента.
Още с представянето си бе обрисуван почти като нашенския Ян Облак, което неминуемо повлия на първите впечатления на червената публика. Безспорно владее отлично топката – направи няколко великолепни подавания в предни позиции, направо асистенции. В същото време обаче допусна и опасни грешки при изнасянето, които едва не ни костваха сериозни ситуации. Притежава много добър рефлекс и вече спаси доста сложни положения. Факт е, че е от вратарите, които наистина помагат в изграждането на атаката – играе с топката като полеви играч. Това му качество обаче донесе и проблеми – например, куриозният гол срещу Берое, когато бе твърде напред, както и още няколко ситуации, в които изправи на нокти запалянковците. В заключение – личи си класата му. Без съмнение е играч, който може да донесе сериозна трансферна сума в бъдеще. Но сега пред него стои още много работа – както в техническо, така и в психическо отношение.
Густаво Бусато - 11 изиграни мача (10 мача за първенство, 1 мач за купата на България); 1015 изиграни минути (917 минути за първенство, 98 минути за купата на България); 4 чисти мрежи за първенство; 1 жълт картон за купата на България; 7 изиграни мача в контролни срещи с 327 изиграни минути. Средна оценка – 6,21.
След тежък сблъсък и последвала операция на носа, есенният му полусезон бе прекъснат преждевременно. Успя да се възстанови и записа един мач с втория състав – 97 изиграни минути и 1 жълт картон. Започна подготовка с първия отбор за пролетния полусезон, но малко след това получи нова тежка контузия и претърпя поредна операция. Нямаме магически сили, за да гадаем как щеше да изглежда краят на сезона, ако Бусато беше под рамката на вратата. Но едно е сигурно – освен с вратарските си качества, през пролетта той липсваше и като изявен лидер на терена. В малкото си игрово време отново показа характер, себераздаване и силно желание за игра – жалко, че не успя да „зарази“ с тази енергия и съотборниците си.
Марин Орлинов – 12 влизания в групи на първия състав (10 групи в първенство и 2 за купата на България); 5 изиграни мача в контролни срещи с 233 изиграни минути. Средна оценка – 5,50.
Бе привлечен като трети вратар и записа 12 мача на пейката за първия състав, без да запише официален дебют. В контролите, в които получи шанс за изява, се представи стабилно – уверен и сигурен. След привличането на Дюлгеров и Лапоухов логично премина във втория състав, където освен с изявите си под рамката, впечатли и с лидерските си качества. За дубъла изигра 24 официални мача, с общо 2230 минути на терена, 1 асистенция, 12 чисти мрежи, 4 жълти картона, както и 2 контролни срещи със 129 минути и 1 чиста мрежа. В средата на април обаче и той не бе подминат от черната магия с контузии на вратарите в ЦСКА, а отсъствието му съвпадна с някои от слабите резултати на втория отбор. Договорът му изтича и към момента не е ясно дали ще бъде подновен – вероятно с идеята да продължи да помага основно на дубъла.
Димитър Евтимов - 3 изиграни мача в контролни срещи със 126 изиграни минути. Средна оценка – 5,00.
Станa жертва на конкуренцията, след идването на Иван Дюлгеров в ЦСКА, и поради това бе отдаден под наем в Кармиотиса Пано Полемидия Кипър. Там така и не успя да се утвърди – записа само един мач и 90 минути игра, преди да се завърне в ЦСКА през октомври 2024. След завръщането си обаче нямаше право да играе в официални срещи и само тренираше с тима. През януари 2025 бе даден под наем на Ботев Враца, където изигра 20 мача, натрупа 1830 игрови минути и получи 3 жълти картона. С богатия си опит, вратарски умения и лидерско присъствие изигра ключова роля за това врачани да запазят мястото си в елита. Най-вероятно това бе последния му сезон при армейците.
ЗАЩИТНИЦИТЕ:
Кристиян Енчев © всички права запазени
Тибо Вион – 39 изиграни мача – първенец по този показател (33 мача за първенство, 6 за купата на България); 3579 изиграни минути – първенец по този показател (2995 минути за първенство, 584 за купата на България); 3 гола за първенство; 5 асистенции (4 асистенции за първенство, 1 за купата на България); 7 жълти картона (6 картона за първенство, 1 за купата на България); 11 изиграни мача в контролни срещи със 715 изиграни минути, 1 гол. Средна оценка – 5,27.
Французинът категорично беше сред основните кандидати за Играч на сезона – поне до финала за купата на България. Няма нужда дори да търсим вина в него за загубения финал – вината е колективна и трябва да бъде споделена между всички футболисти и треньори, които не изглеждаха да искат трофея толкова, колкото 40 000 червени фенове на трибуните. Но е факт, че както при останалите, и неговите крака се разколебаха в най-важния момент, когато трябваше да бъдат още по-сигурни и по-бързи. Иначе – железен боец, независимо на коя позиция беше поставен. Тича пълни 90 минути, печели единоборства, извършва тактически нарушения (и както винаги – получава картони), дава асистенции както от игра, така и от статични положения, бие топовно от дистанция, а в много от мачовете носеше капитанската лента – и то далеч по-достойно от други.
Лумбард Делова – 36 изиграни мача (31 мача за първенство, 5 за купата на България); 3501 изиграни минути (3013 минути за първенство, 488 за купата на България); 2 гола (1 гол за първенство, 1 за купата на България); 2 асистенции (1 асистенция за първенство, 1 за купата на България); 7 жълти картона (6 картона за първенство, 1 за купата на България); 1 червен картон за първенство; 7 изиграни мача в контролни срещи с 441 изиграни минути, 1 асистенция. Средна оценка – 6,27.
Един от малкото светли лъчи в иначе тъмния ни сезон. Бърз и подвижен централен защитник, който отлично покрива грешките на съотборниците си благодарение на прецизното си позициониране и много добрата игра с крака. Умее да изнася топката както постепенно, така и чрез прецизни далечни подавания. Често и ефективно се включва при статични положения пред противниковата врата. Показаното от него в ЦСКА се потвърждава и от стабилните му изяви с екипа на националния отбор на Косово. Задължително първи избор в центъра на защитата. Единственият му минус остава склонността към натрупване на жълти картони – част от тях идват заради излишни спорове със съдиите, което е детайл, който трябва да бъде изчистен с работа и дисциплина.
Иван Турицов – 29 изиграни мача (26 мача за първенство, 3 за купата на България); 1499 изиграни минути (1397 минути за първенство, 102 за купата на България); 1 асистенция за първенство; 4 жълти картона за първенство; 9 изиграни мача в контролни срещи с 575 изиграни минути. Средна оценка – 3,87.
Няма как да не се забележи огромната разлика в изиграните мачове и минути, която ясно показва, че Иван имаше статут на дълбока резерва през целия сезон.
Докато това донякъде може да се обясни с отличната форма на Вион, не е съвсем логично предвид проблемите, които изпитвахме по левия фланг на защитата – място, където французинът можеше да бъде използван, а на десния да оперира Иван. В моментите, когато получаваше шанс, не допусна фрапантни грешки, но и не блестеше с изяви. Сякаш във всеки един момент изчакваше края на сезона...
Мика Пинто – 26 изиграни мача (21 мача за първенство, 5 за купата на България); 2245 изиграни минути (1779 минути за първенство, 466 за купата на България); 1 гол за първенство; 2 асистенции (1 асистенция за първенство, 1 за купата на България); 3 жълти картона за първенство; 5 изиграни мача в контролни срещи с 209 изиграни минути. Средна оценка – 4,53.
Люксембургският национал не бе подминат от трудности през първия си сезон при нас. Започна като титуляр, като позицията му беше сред най-проблематичните в отбора. През първия полусезон Томаш го определи като „чуплив“, предвид честите му контузии и предпазливата игра. С напредването на сезона натрупа повече мачове, но често показваше по-силни изяви в защита и много по-малко принос в предни позиции. Допусна и няколко сериозни грешки, включително автогол, а в последните си мачове сякаш изчезна от терена и вниманието на феновете.
Никола Кирилов © всички права запазени
Лиъм Купър – 25 изиграни мача (22 мача за първенство, 3 за купата на България); 1956 изиграни минути (1668 минути за първенство, 288 за купата на България); 1 гол за първенство; 1 жълт картон за първенство. Средна оценка – 3,40.
Шотландецът бе най-звездният ни трансфер, пристигайки с огромни очаквания и според медиите — с доста солидна заплата. Почти веднага след това му бе поверена тежестта на капитанската лента. Не можем да сме сигурни как се е справил с лидерската си роля в съблекалнята, но на терена определено не отговори на очакванията. Движеше се по-тромаво в сравнение с Делова и Лапеня и допусна доста индивидуални грешки, които доведоха до сериозни опасности и загуба на точки. Докато периодът на адаптация е често използвано оправдание, в случая, предвид статута му, това изглежда недостатъчно. Очакваме да видим какво ще бъде бъдещето му — толкова голяма заплата за играч, който в момента по-скоро е резерва, подсказва възможна скорошна раздяла.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Адриан Лапеня – 21 изиграни мача (17 мача за първенство, 4 за купата на България); 1927 изиграни минути (1535 минути за първенство, 392 за купата на България); 1 асистенция за първенство; 3 жълти картона (1 картон за първенство, 2 за купата на България); 1 изигран мач в контролна среща с 47 изиграни минути. Средна оценка – 4,73.
Испанецът пристигна през зимната пауза и изигра почти всички мачове от пролетния полусезон. Ако имаме вече изградена основа за следващия сезон, то това е централното дуо в защита между него и Делова. Достатъчно бърз, с отлично позициониране и умение да изнася топката уверено. Единствената забележка е липсата на висок ръст, което понякога го ограничава в защитата при центрирания от стандартни положения. В момента е задължително вторият ни централен защитник за следващия сезон.
Сейни Санянг – 16 изиграни мача (15 мача за първенство, 1 за купата на България); 1013 изиграни минути (989 минути за първенство, 24 за купата на България); 2 гола за първенство; 3 жълти картона за първенство; 10 изиграни мача в контролни срещи с 553 изиграни минути. Средна оценка – 4,13.
Това момче буквално олицетворява сезона на ЦСКА. Започна като част от плановете за първия състав, но в един момент изпадна в сянка. След това бе прехвърлен във втория отбор, където треньорът Владимир Манчев го използва в 5 мача с общо 472 изиграни минути, 1 гол и 1 жълт картон. Точно там игра първоначално като крило, а не като бек. През пролетта започна да влиза по-често в игра, отбеляза два гола и сякаш бе на път да покаже обещаващи качества, особено във втората група на първенството. Въпреки това, на финала за Купата бе използван като смяна и бе един от грешниците при изпълнението на дузпи срещу Арда в баража. Друг е въпросът защо изобщо бе избран да изпълнява наказателен удар в такъв момент. Интересно е, че въпреки тези колебания, той остава част от групата на националния отбор. Проблемите му не са толкова физически или технически, а по-скоро тактическите му умения имат нужда от сериозно развитие.
Християн Петров – 11 изиграни мача (10 мача за първенство, 1 за купата на България); 884 изиграни минути (853 минути за първенство, 31 за купата на България); 5 изиграни мача в контролни срещи с 297 изиграни минути. Средна оценка – 4,62.
Започна сезона като титуляр, но след няколко груби грешки бе изместен на резервната скамейка. Впоследствие, поради проблемите на левия фланг на защитата ни и факта, че играе на същата позиция и в националния отбор на България, бе използван там. В паузата на първенството бе продаден на Хееренвеен Нидерландия. Пролетният сезон не му бе лесен, тъй като трябваше да се адаптира към различен стил на игра и отбрана. Записа 8 мача с общо 480 минути и отбеляза 1 гол. Пожелаваме му да трупа увереност и игрово време, като сме сигурни, че в бъдеще можем да го видим отново с червената фланелка.
Браян Кордоба – 11 изиграни мача (9 мача за първенство, 2 за купата на България); 596 изиграни мача (588 минути за първенство, 8 за купата на България); 2 жълти картона за първенство; 7 изиграни мача в контролни срещи с 376 изиграни минути. Средна оценка – 2,00.
Дълбока резерва през целия сезон. Независимо с кой треньор работи, не успява и не проявява желание да изпъкне и да играе повече. Дори в малкото минути на терена изглежда незаинтересован. В един момент бе използван и във втория състав, вероятно с цел да му се покаже, че трябва да надгради. Записа 5 мача за дубъла с 475 минути и 1 жълт картон. Явно урокът не е разбран, а връзката между него и клуба изглежда прекъсната. Очакваме закономерна раздяла.
Емануел Шакич – 1 изигран мач за първенство; 10 изиграни минути за първенство; 4 изиграни мача в контролни срещи със 148 изиграни минути и 1 асистенция. Средна оценка – 1,40.
Австриецът бе един от играчите, оставен като тежко наследство за клуба. Записа едва 10 минути игра, след което дълго време се опитвахме да се разделим с него. Успяхме едва в средата на януари. Към момента все още няма подписан договор с нов отбор, дори и с Дебрецен Унгария, където Нестор Ел Маестро привлече доста бивши наши играчи.
Лъчезар Иванов – 3 влизания групите на първия състав за първенство; 6 изиграни мача в контролни срещи с 326 изиграни минути. Средна оценка – 2,71.
Младият централен защитник започна сезона в първия състав, но не успя да дебютира, записвайки само 3 влизания в групите за мачове. След това закономерно премина да играе основно за втория състав, а след паузата се колебаеше между втория и третия отбор на ЦСКА. За втория състав във Втора професионална лига той изигра 19 мача с 1655 минути, отбеляза 1 гол и получи 3 жълти картона. Добави и 5 контролни срещи с 289 минути. За третия състав в Югозападната трета лига записа 10 мача с 908 минути, с 4 жълти картона. В УЕФА Младежка лига игра 1 мач със 72 минути, но получи 2 жълти и 1 червен картон. Въпреки желанието му за игра, не успя да завърши сезона на добро ниво. Надяваме се на сериозно израстване през следващия сезон.
Мартин Стойчев – 3 влизания в групите на първия състав (2 влизания за първенство, 1 за купата на България); 5 изиграни мача в контролни срещи със 101 изиграни минути. Средна оценка – 2,50.
През есенния полусезон се възстановяваше от операция след тежка контузия. В пролетната подготовка игра много малко и остана резерва в три мача на първия състав, без да влезе в игра. Във втория отбор изигра едва 4 мача с 262 минути, с 1 асистенция и 1 жълт картон. В последната фаза на шампионата изчезна от сметките и на двата отбора. Вероятно щеше да бъде по-добре, ако бе приел предложението на Христо Янев за преотстъпване в Ботев Враца.
Асен Дончев – 6 изиграни мача в контролни срещи с 234 изиграни минути с 1 асистенция. Средна оценка – 1,40.
Започна сезона в първия състав на ЦСКА, след което беше продаден на Черно море Варна. Там изигра отличен сезон с 38 мача, 2443 минути, 4 гола и 1 асистенция, както и 5 жълти картона. Използваха го както като бек, така и като крило. Показа добри технически умения, борбеност и физическа подготовка. Явно се разви значително спрямо предходния сезон и получи много повече игрово време.
Наско Цеков – 6 изиграни мача в контролни срещи с 215 изиграни минути, 1 гол, 1 жълт картон. Средна оценка – 3,14.
Младият играч започна сезона в първия отбор, но след няколко контроли бе изпратен във втория състав. Там игра предимно като опорен халф под ръководството на Владимир Манчев, записвайки 31 мача с 2178 минути, 2 асистенции, 7 жълти и 1 червен картон. Освен това изигра 7 контролни срещи за втория състав с 309 минути, в които вкара 2 гола и получи 2 жълти и 1 червен картон. В края на сезона се контузи, а след възстановяването си бе изпратен в третия отбор за помощ в оцеляването в Югозападната трета лига, където изигра 3 мача с 206 минути и 1 асистенция. Отличава се с голямо желание и себераздаване, макар че често лесно си изкарва картони. Остави добро впечатление.
Росен Маринов – 4 изиграни мача в контролни срещи с 50 изиграни минути. Средна оценка – 3,38.
Бе взет в първия състав по време на подготовката за пролетния сезон и изигра малко на брой минути. През целия сезон беше един от стълбовете в центъра на защитата на втория състав, , където записа 32 мача във Втора професионална лига с 2980 минути, 2 гола, 2 асистенции и 5 жълти картона. Добави 6 контролни мача за втория тим с 366 минути и 1 жълт картон. Помогна и на третия състав в 1 мач с 96 изиграни минути в Югозападната трета лига, добави 1 мач с 94 изиграни минути в УЕФА Младежка лига. Отличава се с добра физика и позициониране. Направи повече от приличен сезон.
Брадли де Нойер – 1 изигран мач в контролна среща с 46 изиграни минути. Средна оценка – 1,75.
За радост на феновете и ръководството, клубът се освободи от един от най-непрофесионалните си играчи в историята, въпреки острата нужда от леви бекове. В края на януари 2025 той премина в Глория Бузъу Румъния, където изигра 12 мача с общо 872 минути, отбеляза 1 асистенция и получи 2 жълти картона. Изненадващо е, че успя да играе толкова много без да се счупи.
Александър Ганчев - 1 изигран мач в контролна среща с 8 изиграни минути. Средна оценка – 1,00.
Едва ли някой си го спомня, но това момче, което беше привлечено за втория състав на ЦСКА, записа няколко минути в контрола. За втория състав имаше подобна съдба, след само 1 мач с 49 изиграни минути и 1 жълт картон, както и 6 изиграни мача в контролни срещи с 484 изиграни минути. Логично бе натирен още през август 2024. В средата на февруари 2025 стана състезател на Черноморец Бургас, нямаме статистика за представянето му там, но не мисля, че представлява толкова голям интерес.
ПОЛУЗАЩИТНИЦИТЕ:
Кристиян Енчев © всички права запазени
Йонатан Линдсет – 38 изиграни мача (33 мача за първенство, 5 за купата на България); 2864 изиграни минути (2489 минути за първенство, 375 за купата на България); 2 гола за първенство; 3 асистенции за първенство; 6 жълти картона (4 картона за първенство, 2 за купата на България); 12 изиграни мача в контролни срещи със 782 изиграни минути, 4 гола, 4 асистенции. Средна оценка – 4,33.
Норвежецът демонстрира колко важна е мотивацията и отдадеността във всеки мач, а не просто да излезеш на терена и да чакаш края на мача. Това със сигурност е най-слабият му от трите му сезона при нас, и основна причина за това е изтичащият му договор. Сякаш през цялото време игра само с две мисли в главата – ще вземе ли 30% отгоре или къде ще намери нов отбор. Спад в бързината, в креативността, в борбеността му почти със същите 30%. Бе пробван както в ролята на дефанзивен халф, така и в позицията пред него, с еднакъв успех. Закономерно в края на сезона бе изваден дори от групата за двубоите, а към днешна дата вече, не е играч на ЦСКА.
Станислав Шопов – 36 изиграни мача (31 мача за първенство, 5 за купата на България); 2344 изиграни минути (2103 минути за първенство, 241 за купата на България); 6 гола за първенство; 8 асистенции за първенство – лидер по този показател; 5 жълти картона (4 картона за първенство, 1 за купата на България); 11 изиграни мача в контролни срещи с 619 изиграни минути, с 5 гола, 1 асистенция, 1 червен картон. Средна оценка – 5,93.
Жалко е, че след първия си наистина добър сезон, играчът реши да напусне ЦСКА. Беше един от най-креативните футболисти, лидер по асистенции и с добре сработена ротация с крилата, което изненадваше много съперници. Въпреки това, и през този сезон се забелязаха мачове, в които се „скри“, особено срещу по-силните отбори или в ключови двубои. Категорично не разбираме защо предпочете да премине в хърватски отбор, вместо да продължи развитието си в ЦСКА.
Марселино Кареасо – 34 изиграни мача (29 мача за първенство, 5 за купата на България); 2977 изиграни минути (2542 минути за първенство, 435 за купата на България); 5 гола (4 гола за първенство, 1 за купата на България); 3 асистенции (2 асистенции за първенство, 1 за купата на България); 6 жълти картона за първенство; 9 изиграни мача в контролни срещи с 589 изиграни минути, 1 асистенция, 2 жълти картона. Средна оценка – 5,60.
Играчът започна сезона като дефанзивен халф, но след идването на Ето‘о се изявяваше по-офанзивно, с по-голяма свобода. В тази роля стана по-креативен и стабилен, особено с добрата си ротация със Скаршем отляво. В края на сезона формата му спадна, вероятно заради мисли за бъдещ трансфер. Напускането му е сериозна загуба за ЦСКА, тъй като с Ето‘о формираха една от най-енергичните двойки халфове в лигата. Основните му слабости бяха прибързаността и склонността към ненужни картони.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Илиан Илиев – 33 изиграни мача (27 мача за първенство, 6 за купата на България); 1937 изиграни минути (1576 минути за първенство, 361 за купата на България); 4 гола (3 гола за първенство, 1 за купата на България); 1 асистенция за първенство; 7 жълти картона (5 картона за първенство, 2 за купата на България); 6 изиграни мача в контролни срещи с 410 изиграни минути, 2 гола. Средна оценка – 5,67.
Игра много повече на десния фланг на атаката, заради тоталната липса на футболисти или качество в тази част на терена. Това със сигурност не е любимата му позиция на терена, но се справи прилично. Присъствието му там даваше възможност за ротация с някой от полузащитниците ни, най-вече Шопов, неочаквано оръжие срещу някои от противниците ни. Все пак, срещу добре затворени защити изпитваше трудности и не успяваше да пробие. Отличава се с голямо желание за игра и вероятно би дал повече при използване в центъра на полузащитата.
Джеймс Ето‘о – 31 изиграни мача (25 мача за първенство, 6 за купата на България); 2518 изиграни минути (2037 минути за първенство, 481 за купата на България); 1 гол за първенство; 7 асистенции за първенство; 8 жълти картона – антилидер по този показател (7 картона за първенство, 1 за купата на България); 1 червен картон за първенство – споделен антилидер по този показател; 4 изиграни мача в контролни срещи със 160 изиграни минути, 1 жълт картон. Средна оценка – 6,27.
Ето‘о акостира в ЦСКА след трансферна битка с Лудогорец и веднага оправда очакванията. Неуморим, енергичен, агресивен в пресата, добър в отнемането и изграждането на атаки. Един от основните играчи, около които ще се гради съставът. Има върху какво да работи – да намали броя на картоните, да играе с повече търпение и контрол. Заради натрупани картони пропусна ключови мачове. През март 2025 бе повикан в националния отбор на Камерун, но нелепо забравяне на паспорта му попречи да дебютира. Има всички предпоставки да е бъдещ лидер на ЦСКА и Камерун, остава много работа.
Улаус Скаршем – 30 изиграни мача (25 мача за първенство, 5 за купата на България); 2007 изиграни минути (1610 минути за първенство, 397 за купата на България); 1 гол за първенство; 6 асистенции (5 асистенции за първнество, 1 за купата на България); 3 жълти картона (2 картона за първенство, 1 за купата на България); 10 изиграни мача в контролни срещи с 464 изиграни минути, 1 гол, 1 асистенция. Средна оценка – 5,00.
Играчът номинално е полузащитник, но през сезона бе използван основно като крило поради кадрови и качествен дефицит. Представи се прилично и на двете позиции. Осигурява стабилност и комбинативност, макар и за сметка на бързината. Макар да бе пренебрегван на три пъти от различни треньори в различни етапи на сезона, винаги се връщаше в състава, което говори за силна воля, професионализъм и отдаденост в тренировките. Играч със стойност, особено в ротацията на състава.
Петко Панайотов – 22 изиграни мача (19 мача за първенство, 3 за купата на България); 584 изиграни минути (527 минути за първенство, 57 за купата на България); 1 гол за първенство; 1 жълт картон за купата на България; 11 изиграни мача в контролни срещи с 478 изиграни минути, 1 гол, 1 жълт картон. Средна оценка – 5,60.
Ако някой успя да влезе дълбоко в сърцата на феновете през този сезон, то това е Петко. Изключително борбен и играещ с огромно желание, напомня ни на Гави от Барселона в наш армейски вариант. Вкара и един гол, но какъв и то срещу Левски София. И странно защо, след като го направи и показа характера и таланта си, задълго не намираше място на терена отново. В първата част на първенството бе използван и във втория тим на ЦСКА като записа 14 изиграни мача с 948 изиграни минути, 1 гол, 4 жълти картона. Помогна на третия отбор на ЦСКА в участието им в УЕФА Младежка лига, като има 2 изиграни мача с 202 изиграни минути. Очакванията към него са високи, както и надеждата, че ще получи повече игрово време през следващия сезон – напълно заслужено.
Тобиас Хайнц – 14 изиграни мача (13 мача за първенство, 1 за купата на България); 753 изиграни минути (705 минути за първенство, 48 за купата на България); 1 гол за купата на България; 1 жълт картон за първенство; 7 изиграни мача в контролни срещи с 387 изиграни минути, 4 гола, 2 асистенции, 1 жълт картон. Средна оценка – 3,54.
Ще трябва да повторим сентенцията от другия норвежец – когато играеш без желание, резултатите са закономерно посредствени. Загубил бързина, креативност и увереност, често оставаше невидим на терена, а ЦСКА – без нужния резултат. След слаб полусезон логично се стигна до раздяла, като премина в шведския Гьотеборг. Там показа коренно различно лице – в 16 мача изигра 1375 минути, вкара 5 гола и записа 6 асистенции, с 3 жълти картона – ясна индикация, че проблемите му в София не са били само футболни.
Георги Чорбаджийски – 13 изиграни мача (11 мача за първенство, 2 за купата на България); 478 изиграни минути (441 минути за първенство, 37 за купата на България); 1 гол за първенство; 1 асистенция за първенство; 11 изиграни мача в контролни срещи с 490 изиграни минути, 1 гол, 1 асистенция, 1 жълт картон. Средна оценка – 5,40.
Изключителен малшанс за най-талантливия млад играч на ЦСКА – както за него, така и за клуба. Стартира сезона блестящо – с техника, енергия, преса и дебютен гол, но тежка контузия спря устрема му. След завръщането си по време на зимната подготовка срещна трудности, а и изглеждаше, че Томаш не му гласува достатъчно доверие. Когато все пак започна да получава шанс, счупи носа си – ново нещастие. В края на сезона отново бе на разположение, но получи ограничени минути. Изигра 2 мача с 66 изиграни минути с 1 асистенция за втория отбор във Втора професионална лига в началото на годината, а в края на сезона помогна и на третия тим в Югозападната трета лига с 2 изиграни мача със 106 изиграни минути, 1 жълт картон. Остава надеждата, че новият треньор ще има куража да заложи повече на таланта ни.
Юлиан Илиев – 2 изиграни мача за първенство; 114 изиграни минути за първенство; 1 асистенция за първенство; 12 изиграни мача в контролни срещи с 514 изиграни минути, 1 жълт картон. Средна оценка – 4,90.
Започна сезона в първия състав и направи своя дългоочакван дебют, след което логично премина във втория тим, където се утвърди като основна фигура в полузащитата. Записа 29 мача с 2449 минути, 2 гола, 2 асистенции, 14 жълти и 1 червен картон във Втора професионална лига. През зимната подготовка отново бе повикан в първия състав и бе тестван като централен защитник, но впоследствие се върна в дубъла. В края на първенството на Югозападната трета лига помогна на третия отбор на ЦСКА, като изигра 6 мача с 538 изиграни минути, 2 гола, 2 жълти картона, като логично носеше и капитанската лента на тима. Записа и 1 мач с 63 изиграни минути в контролна среща за третия тим. Изключително борбен, целеустремен и с висок професионализъм.
Амос Юга – 3 изиграни контролни срещи със 183 изиграни минути. Средна оценка – 2,55.
Националът на Централноафриканската република не попадна в плановете на новото ръководство и след участие в няколко контролни срещи бе изпратен във втория тим на ЦСКА, където дори носеше капитанската лента. Там обаче изигра едва 6 мача с 518 минути, след което бе освободен и от дубъла. Раздялата с клуба бе официализирана в края на есенния полусезон след продължителни преговори. Въпреки клубната несигурност, продължи да получава повиквателни за националния отбор на ЦАР. В края на януари 2025 премина в Дебрецен Унгария при Ел Маестро, където записа 13 мача, 1107 минути, 1 гол и 3 асистенции.
Алесандро Николов – 3 изиграни контролни срещи със 119 изиграни минути, 2 гола. Средна оценка – 3,29.
Започна подготовката за сезона с първия състав, където изигра малко минути и вкара 2 гола. След това игра като капитан за третия тим на ЦСКА в Югозападната трета лига, записвайки 14 мача, 1030 минути, 4 гола, 2 асистенции и 3 жълти картона. Има и 2 мача в УЕФА Младежка лига с 175 минути и 1 гол. Паралелно бе използван и във втория тим, където изигра 16 мача с 504 минути и 2 асистенции, както и 7 контролни срещи с 423 минути, 3 гола и 1 жълт картон. Притежава добър дрибъл и комбинативност. Очакваме значително израстване през следващия сезон.
Теодор Апостолов – 1 изигран мач в контролна среща с 13 изиграни минути. Средна оценка – 4,11.
Още един млад полузащитник от школата, който записа няколко минути в контролна среща в началото на сезона. След това игра във втория състав на ЦСКА с 21 мача, 881 минути, 1 асистенция и 1 жълт картон. В контролни срещи за дубъла има още 9 мача с 542 минути и 1 асистенция. Притежава бързи крака и силна мотивация. Надяваме се с усърдна работа да покаже бързо израстване.
НАПАДАТЕЛИТЕ:
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Матиас Фаетон – 28 изиграни мача (25 мача за първенство, 3 за купата на България); 1731 изиграни минути (1584 минути за първенство, 147 за купата на България); 4 гола за първенство; 5 асистенции за първенство; 6 жълти картона за първенство; 7 изиграни мача в контролни срещи с 411 изиграни минути, 1 гол, 2 жълти картона. Средна оценка – 4,53.
Едва ли сте забелязали, че именно той е играчът в нападение с най-много мачове през сезона. На фона на липсващи крила, той е най-бързият и пробивен в тази линия. Силен физически, с добър демараж, но без никакво желание да се влага. Всеки треньор го пускаше в стартовия състав, но после го изваждаше заради непостоянство и проблеми с дисциплината. В съвременния футбол подобни играчи трудно намират място. Говори се за раздяла, но високата заплатата и поведението му пречат сделката да се осъществи.
Джейсън Локило – 25 изиграни мача (22 мача за първенство, 3 за купата на България); 1309 изиграни минути (1182 минути за първенство, 127 за купата на България); 1 гол за първенство; 5 асистенции за първенство; 4 жълти картона за първенство; 5 изиграни мача с контролни срещи с 285 изиграни минути, 1 гол, 2 жълти картона. Средна оценка – 2,73.
Въпреки усилията си да се впише в отбора, не успя да се наложи като важна фигура, дори при липсата на крила. Внесе бързина и опитваше да пресира, но с изключение на един мач не успя да убеди феновете, че заслужава място в тима. През сезона премина през две контузии и липсваше в края на шампионата. Ако остане, ще трябва да се постарае много повече през следващия сезон.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Йоанис Питас – 22 изиграни мача (18 мача за първенство, 4 за купата на България); 1887 изиграни минути (1535 минути за първенство, 352 за купата на България); 10 гола (7 гола за първенство, 3 за купата на България); 2 асистенции за първенство; 2 жълти картона за първенство. Средна оценка – 6,33.
Чакахме кипърския национал две години и след първия му полусезон можем да кажем, че чакането си струваше. Бърз и комбинативен, с добро позициониране и удар, той се адаптира почти моментално. Заигра веднага почти без аклиматизация, в един момент избухна, накрая формата му поспадна, но и по-малко топки стигаха до него в предни позиции. Бихме искали да го видим зад по-тежък нападател или в комбинация с две бързи и пробивни крила — в тези варианти според нас ще вкарва повече голове и ще освобождава пространство за съотборниците си. Особено ни допада как се връща в центъра, давайки възможност на атакуващите полузащитници. Задължителен титуляр и през следващия сезон.
Аарон Исека – 22 изиграни мача (20 мача за първенство, 2 за купата на България); 937 изиграни минути (812 минути за първенство, 125 за купата на България); 1 гол за купата на България; 3 жълти картона (2 картона за първенство, 1 за купата на България); 5 изиграни мача в контролни срещи с 277 изиграни минути, 3 гола, 1 асистенция. Средна оценка – 1,40.
Превърна се в нарицателно за неуспешен трансфер сред феновете на армейците. След контузията си в мача срещу Левски — в момент, когато трябваше да получим дузпа — започна дългото чакане за силно представяне, което така и не дойде. През април 2025 получи нова контузия, играеше все по-малко, а в края на сезона беше изваден от групата. Надяваме се раздялата с клуба да мине безболезнено, с край на тази мъка и за двете страни.
Зюмюр Бютучи – 19 изиграни мача (17 мача за първенство, 2 за купата на България); 954 изиграни минути (830 минути за първенство, 124 за купата на България); 5 гола (4 гола за първенство, 1 за купата на България); 2 асистенции за първенство; 1 жълт картон за купата на България; 2 изиграни мача в контролни срещи със 104 изиграни минути, 1 гол. Средна оценка – 3,93.
Натоварен с високи очаквания, претърпя две контузии – през октомври и април. Не успя да замине за подготовката в Турция в началото на пролетния полусезон заради проблеми с феновете на последния си клуб. Това сериозно повлия на формата му и не успя да влезе в оптимална кондиция през сезона. В малкото време на терена демонстрира отлична техника и прецизен пас. Не е най-бързото крило, но умее да елиминира противника с дрибъл, да сменя посоката на движение, да стреля и подава добре. Пести усилия при пресиране, но остава интересна опция, особено срещу затворени защити. През подготовката изигра 2 контролни мача за втория състав на ЦСКА с общо 91 минути и 1 гол.
Годуин Коялипу – 17 изиграни мача (16 мача за първенство, 1 за купата на България); 1449 изиграни минути (1355 минути за първенство, 94 за купата на България); 15 гола – лидер по този показател (14 гола за първенство, 1 за купата на България); 1 асистенция за купата на България. Средна оценка – 7,80.
Ако всеки играч имаше такава статистика! След само един изигран полусезон той стана най-резултатният ни футболист. Направи феноменален есенен дял, вкарваше от всякакви позиции и по всяко време. Безспорно е номер 1 в нашия вот. Можем само да мечтаем какво би се случило, ако бе останал при нас или ако играеше в тандем с Питас. Продаден бе на Ланс Франция, след като те активираха откупната му клауза от 2 милиона евро. Там изигра 15 мача с 893 минути и 4 гола – явно адаптацията му беше по-трудна. Въпреки това остана завинаги в сърцата на феновете на ЦСКА.
Иван Тасев – 14 изиграни мача (12 мача за първенство, 2 за купата на България); 385 изиграни минути (362 минути за първенство, 23 за купата на България); 2 гола за първенство; 1 жълт картон за първенство; 11 изиграни мача в контролни срещи с 440 изиграни минути, 1 гол, 1 асистенция, 1 жълт картон. Средна оценка – 3,67.
В началото на сезона направи няколко влизания в игра, но закономерно бе изпратен във втория състав на армейците, въпреки нуждата от крила в тима. За дубъла изигра 20 мача с общо 1628 минути, вкара 2 гола и даде 3 асистенции, като получи 2 жълти картона. След това отново бе върнат в първия състав и показа по-добро представяне. Изключително бърз и пробивен, но има нужда да подобри центрирането, пресата и ефективността си на терена.
Йоан Борносузов – 6 изиграни мача (5 мача за първенство, 1 за купата на България); 109 изиграни минути (96 минути за първенство, 13 за купата на България); 3 изиграни мача в контролни срещи с 62 изиграни минути. Средна оценка – 3,62.
Младокът се завърна в ЦСКА в началото на сезона и, както всеки юноша на клуба, бе посрещнат с големи очаквания от публиката. Въпреки това, след няколко мача бе изпратен във втория отбор. Там изигра 29 мача във Втора професионална лига с общо 2405 минути, отбеляза 13 гола, даде 4 асистенции и получи 8 жълти картона. Добави още 5 контролни срещи с 248 минути и 1 жълт картон за дубъла. Превърна се в лидер на отбора — вкарваше, изпълняваше дузпи, пресираше и ангажираше поне двама защитници. Заради лидерските си качества бе изпратен да помогне и на третия състав на ЦСКА в Югозападната трета лига, където изигра 1 мач с 90 минути и 1 гол. Впоследствие бе отново повикан в първия състав, но получи малко игрово време, въпреки че имаше предпоставки да бъде по-често на терена и да бъде алтернатива или партньор на Питас във важните двубои.
Илиан Антонов – 4 изиграни мача (3 мача за първенство, 1 за купата на България); 76 изиграни минути (56 минути за първенство, 20 за купата на България); 3 изиграни мача в контролни срещи с 50 изиграни минути. Средна оценка – 4,92.
Дори самото му присъствие този сезон е победа, особено след тежката битка с коварната болест. Върна се в първия състав в края на есенния полусезон и започна подготовката за пролетния. Поради ограничено игрово време, започна да играе и за втория отбор, където взе участие в 18 мача във Втора професионална лига с 1263 минути, 2 гола, 3 асистенции и 3 жълти картона. Добавя и 1 контролен мач за дубъла с 28 минути и 1 гол. В края на сезона помогна на третия състав в Югозападната трета лига с 3 мача и 252 минути, като получи 1 жълт картон. Познатото шило в атака — бърз и подвижен. Трябва да повиши ефективността си, да пресира повече и да повярва, че може да стане един от най-важните играчи на отбора.
Марк-Емилио Папазов – 2 изиграни мача за първенство; 21 изиграни минути за първенство; 7 изиграни мача в контролни срещи с 377 изиграни минути, 1 гол, 1 асистенция. Средна оценка – 3,44.
Младокът започна есенния полусезон в първия състав, но впоследствие се превърна в ключов играч и лидер във втория тим на ЦСКА. Записа 19 мача във Втора професионална лига с 1689 минути, 6 гола, 4 асистенции, 4 жълти и 1 червен картон. Поради ограничените шансове в първия отбор, и въпреки липсата на опции на крилото, бе даден под наем на Ботев Враца. Там изигра 16 мача с 719 минути, 2 жълти и 1 червен картон, като помогна на отбора да запази мястото си в Първа лига. Очаквахме по-голямо израстване през сезона.
Симеон Александров – 6 изиграни мача в контролни срещи с 210 изиграни минути, 1 гол, 1 асистенция, 1 жълт картон. Средна оценка – 2,17.
Започна сезона в първия състав, но логично бе изпратен във втория тим на ЦСКА. Там изигра 3 мача с 176 минути, след което бе освободен от клуба. След това подписа с втория по популярност отбор от Бистрица, няма да коментираме изборът му на отбор. Основно игра във втория тим – 12 мача с 758 минути и 3 гола, а за първия тим записа само 2 мача с 31 минути. В края на сезона бе освободен и от бистричани.
ТРЕНЬОРИТЕ:
Кристиян Енчев © всички права запазени
Томислав Стипич – старши треньор в 5 официални мача за първенство и 7 контролни срещи. Средна оценка – 1,93.
Представи се страхотно пред микрофона, държеше се супер адекватно, постигна силни резултати в контролите и толкова. Силен, но загубен мач срещу Лудогорец и след това някой смени отбора. Несигурност, вяла игра, грешки и логично се раздели с тима ни по спешност. Няма да бъде запомнен с добро от феновете на тима. След това в рамките на два месеца през пролетния сезон бе начело на МАС Фес Мароко, но и там не остави различни впечатления.
Сергейс Кожанс – помощник треньор в 5 официални мача за първенство и 7 контролни срещи. Средна оценка – 1,80.
Естествено, подобни думи важат и за помощник-треньора, но ще добавим, че в нито един момент не видяхме видима подкрепа към старши треньора. Той често се криеше и от камерите, сякаш осъзнаваше, че попаднал в клуб с по-високи изисквания от неговите възможности. В началото на годината пое като старши треньор на Рига Маринърс (второто ниво на латвийския футбол), но към момента нямаме информация за представянето му там.
Горан Брашнич – треньор на вратарите в 5 официални мача за първенство и 7 контролни срещи. Средна оценка – 1,80.
Ще повторим думите си – не видяхме никаква помощ към Стипич, нито пък той влезе под прожекторите. Определено няма да липсва. Особено красноречив е фактът, че от напускането на ЦСКА досега е без работа.
Мильенко Кумич – кондиционен треньор в 5 официални мача за първенство и 7 контролни срещи. Средна оценка – 1,80.
Работата му се оказа дори по-вредна за тима от тази на останалите в екипа на Стипич. Отборът издържаше максимум 60 минути интензивен футбол и бе надбягван почти от всеки противник в Първа лига. Провал е най-точната дума за физическата ни подготовка при него. През март 2025 той пое поста кондиционен треньор на националния отбор на Оман.
Илиян Митрев – помощник кондиционен треньор в 5 официални мача за първенство и 7 контролни срещи; кондиционен треньор в 38 официални мача (32 мача за първенство, 6 за купата на България) и 6 контролни срещи. Средна оценка – 1,80.
Младият специалист от Сандански бе единственият, който оцеля от щаба на Стипич и дори зае поста на шефа си в началото на сезона - Кумич. Сигурни сме, че е било изключително трудно цялата отговорност за физическата форма да бъде на неговите плещи, но сезонът бе белязан от множество контузии, а много мачове загубихме в последните минути. Това показва както слаб характер у футболистите, така и лоша кондиционна подготовка.
Никола Кирилов © всички права запазени
Александър Томаш – старши треньор в 38 официални мача (32 мача за първенство, 6 за купата на България) и 6 контролни срещи. Средна оценка – 2,67.
Убедени сме, че като рожба на червената школа той частично сбъдна мечтата си да стане старши треньор на ЦСКА, но едва ли си е представял, че ще завърши сезона по този начин. Загуби финала за Купата на България пред 40 000 екзалтирани армейци, а след това пропусна и баража за евротурнирите – неговия резервен план. Горчилката у феновете е още по-голяма от факта, че не намери сили да подаде оставка сам. Под негово ръководство тимът правеше добри мачове, владееше топката повече от всеки съперник, но страдаше от слаба ефективност и липса на аргументи срещу затворени отбори със силни контраатаки. Добавяме и много персонални грешки на футболистите под негово ръководство, както и трудни отношения с част от играчите. Мечтите на Томаш и на феновете бяха различни в момента на неговото назначаване.
Константин Мирчев - помощник треньор в 38 официални мача (32 мача за първенство, 6 за купата на България) и 6 контролни срещи. Средна оценка – 2,47.
Още един възпитаник на школата, който се завърна в отбора на сърцето си, но и той би искал нещата да се развият по различен начин. Направи впечатление като човекът, винаги до Томаш по време на мачовете, често говореше с футболистите – сякаш се опитваше да им обясни къде са попаднали и какво се очаква от тях. Никой не поставя под въпрос голямото количество работа, извършена от целия екип, а по-скоро резултатите от нея.
Анатолий Йорданов © всички права запазени
Христо Колев - треньор в 38 официални мача (32 мача за първенство, 6 за купата на България) и 6 контролни срещи. Средна оценка – 2,67.
Винаги остана в сянката на прожекторите, но беше този, който внасяше баланс в екипа на Томаш. За него също важи същото — работата беше видима, но резултатите не дойдоха.
Тодор Кючуков - треньор на вратарите в 38 официални мача (32 мача за първенство, 6 за купата на България) и 6 контролни срещи. Средна оценка – 2,07.
Още един юноша на ЦСКА, завърнал се у дома, но раздялата бе по-скоро горчива. При наличието на забележки към двамата основни вратари през сезона, неговата оценка е по-ниска. Малшансът с контузиите на вратарите също оказа влияние, но остава въпросът дали при здрав Бусато щеше да бъде титуляр при Кючуков.
Николай Русинов - анализатор в 36 официални мача (30 мача за първенство, 6 за купата на България) и 5 контролни срещи. Средна оценка – 2,38.
Работата на младия специалист е неразривно свързана с Александър Томаш. Не видяхме никакви драматични изненади от страна на противниците, но също така липсваше и специална подготовка за различните отбори, с които се срещахме. В края на сезона бяхме победени и в двата ключови мача – от Лудогорец и Арда, които заложиха на солидна защита и чакаха нашите грешки. Не беше налице план Б, за което предполагаме, че и анализаторът носи част от вината.