9. Вава (Атлетико М)

• 78мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

10. Хоакин Пейро (Атлетико М)

В първия мач от осминафинала за купата на европейските шампиони ЦДНА отстъпи на Атлетико Мадрид с минималното1:2. Мачът се игра на стадион Сантиаго Бернабеу в Мадрид пред 80 000 зрители.

В състава на армейците липсваше контузеният капитан Божков, а Манол манолов заслужи най-висока оценка от нашите, печелейки двубоя с бразилецът Вава.

Първото полувреме завършва наравно 0:0. След почивката Вава успя да вкара в 60-тата минута, след като топката се отбива в коляното на Алексиев. Малко по-късно при сблъсък между Вава и Иван Колев вторият получи лоша контузия. В 80-тата минута Георги Димитров слаломира межди защитниците на испанците, преодоля вратаря и вкара на празна врата за 1:1. Две минути по-късно Пейро, който беше в засада получи топката, армейците спряха да играят, но съдията не отсъди задсада. Испанският нападател прати топката във вратата и с това оформи крайният резултат.