• 77мин

8. Лукас Саша (ЦСКА) асистенция - Венцислав Василев

• 83мин

ЦСКА​ постигна драматична победа с 4:3 в голов екшън с Ботев Враца.

Мачът започна страхотно за червените, които поведоха още 5-ата минута. Игнасио Лорес бе фаулиран от Георгиев по десния фланг и бе отсъден пряк свободен удар за ЦСКА. Марсиньо застана зад топката и с плътен удар в близкия ъгъл изведе армейците напред в резултата. Няколко минути по-късно Нджонго Присо пропусна да отбележи след като остана сам срещу Чавдаров, но от 2-3 метра прати топката в аут. В 11-ата минута след много груба грешка в защитата на червените, Якимов се озова на добра позиция, финтира Черни и стреля. Костадин Стоянов се препъна от вратаря и игра с ръка, за което получи жълт картон. Реферът посочи бялата точка, а Атанасов бе точен. Последва неточен удар от движение на Анисе. В 17-ата минута удар на Венци Василев разтресе дясната греда. Минута по-късно след неразбирателство в отбраната на Ботев, Николай Маринов игра с ръка пред гол-линията след удар на Платини. Съдията показа директен червен картон на бранителя и даде дузпа за ЦСКА. Мишел Платини бе безкомпромисен от единадесетте метра. След последвалите бурни реакции и протести от страна на треньора на домакините, той бе изгонен от резервната скамейка. В 29-ата минута страхотен пробив на Савич, който тръгна от собствената половина, навлезе в наказателното поле на ЦСКА и опита да стреля, но в последния момент Лукас Саша му отне притежанието на топката. В 31-ата минута продължителна атака на ЦСКА завърши с центриране на Присо в наказателното поле на съперника и удар с глава на Мишо Венков. Топката премина на сантиметри от лявата греда. В 35-ата минута след центриране на Илиев от фаул пред вратата на Черни, Альошев с глава изравни. В края на полувремето Венци Василев направи добро включи в атака и подаде добре към Присо. Камерунецът обаче, от чиста позиция прати топката над вратата.

В 48-ата минута Игнасио Лорес стреля технично от пряк свободен удар, но не затрудни Чавдаров. Ботев отговори със силен удар на Сашо Якимов, но топката не попадна във вратата. В 55-ата минута Спас Делев замени Игнасио Лорес. Минута след това Марсиньо стреля силно с левия крак, но топката мина над напречната греда. В 60-ата минута Атанасов пропусна да се разпише от удобна позиция. В 63-ата минута Мишел Платини се разписа с топовен удар от дистанция пак даде преднина за ЦСКА. В 66-ата минута централният бранител Костадин Стоянов бе заменен от Ангел Грънчов. В 74-ата минута след удар с глава на Савич топката срещна ръката на Марсиньо, а реферът посочи бялата точка. Илиев бе точен и изравни. В 77-ата минута поредно добро включване на Венци Василев завърши с асистенция към Лукас Саша и четвърти гол за ЦСКА. В 82-ата минута Мишел Платини фаулира съперник и получи жълт картон. При този фаул полетя бутилка от трибуните, Мишел я изрита обратно и бе изгонен от рефера. В края се появи и Ивайло Чочев, който замени Марсиньо.