Стадион: Венус, Букурещ
  • Гол

8. Любомир Ангелов (АС 23)

АС23 губи срещу букурещикия първенец Венус с 4:1

Вторият си нощен мач в Букурещ АС23 изнесе тази вечер срещу силния тим на букурещкия първенец Венус, в който личат големи играчи, като Албу, Сепи, Вълков и др. В желанието си да бъдем обективни , а не да извиняваме тима за големия голов резултат, на първо място ще отбележим че резултатът не отговаря дадена на играта. Първите 15 минути АС23  имаше надмощие, което премина у Венус. Цялото второ полувреме играта бе променлива и с превес  повече към гола на Венус, общото впечатление от мача е, че играта бе  равноправна, при това трябва да се помни, че Венус е един силен и реномиран  тим, и АС23 бе принуден да преодолее много    мъчнотии.Електрическото осветление, с което мъчно се свиква и налага изключително игра с къси низки пасове. Всяка по-висока топка е почти загубена, зашото срещу прожекторите мъчно се гледа.Умората от дългия път и миналия мач, липсата на резервни играчи, при което самия Дермонски бе с вързано око от миналия мач и недовиждаше топката; грубата игра на Венус, поради което играхме почти с 10 играчи, защото ту този, ту онзи играч  постоянно биваше вън от игра; фанатизиранат а публика, раздразнена от неуспеха на своя тим в Балканиадата, замяше Дермонски с чушки, развалени яйца и др.; и най-сетне рефера, който и този път откри още в 16 м. резултата с дузпа, която никой рефер в  София не би дал и който не реагираше на резултатите на Венус. Въпреки това АС23 даде игра която почти с нищо не се отличаваше от онази на Венус.Като се има предвид не пълния състав на нашия тим и последният почти 2 месеца не е играл сериозни мачове, игра бе повече от  добра- Всички играха необикновено смело и енергично и успеха да бъдат достоен протиник на букурещкия майстор и доскоро, такъв на страната,най добри бяха Дермонски, Стоичков, Икономов и  Ангелов. При нормелен шанс би трябвало резултата да бъде 4:3 за Венус и то поради по голяма  ефикасност на някои негови нападатели.