• 85мин

Димитър Бербатов (ЦСКА)

• 90мин

16. Стилиян Петров (ЦСКА)

Срещу ЦСКА Левски (Кн) изпусна исторически шанс да запише най-големия си успех за купата на България. В 80-годишната си история за пръв път кюстендилци стигнаха до полуфинал за купата и останаха само на 5 минути от жадувания финал.

Домакините излязоха пределно мобилизирани и започнаха устремни атаки още от самото начало. След грешка на Стилян Петров стана и първият гол още в 4тата минута. Тогава всичко в сблъсъка на двата тима започна отначало след 1:0 за „червените“ в първия двубой. После нервите взеха връх и съдията Янински се опита да ги охлади с три бързи жълти картона. Едва след 20-ата минута ЦСКА успя да стигне до голово положение, но вратарят Петко Петков се прояви блестящо. Други шансове през първото полувреме ЦСКА просто нямаше.

След почивката Левски (Кн) продължи устремните си атаки и закономерно се стигна до втория гол от дузпа, хладнокръвно реализирана от Мишо Михайлов. Влезлият на почивката младок Димитър Бербатов обаче успя да обърне мача. 5 минути преди края той намали резултата и това сякаш попари кюстендилци. В минутите до края домакините рухнаха психически и физически и ЦСКА правеше, каквото си поиска, на терена. Закономерно дойде и изравнителният гол на Стилян Петров, с който той изкупи вината си за първото попадение във вратата на ЦСКА. Така гостите се проявиха отново като забележителни турнирни бойци.

източник вестник „Меридиан мач“

В 38-ата минута на реванша Левски (Кн) - ЦСКА, когато тъчреферът Коцев отмени гол на Милен Петков, част от агитката на „червените“ се опита да нахлуе на терена. Запалянковците изкъртиха предпазната ограда и след това 10-ина полицаи, охраняващи феновете, извадиха палките си и започнаха да бият ултрасите. Двама от феновете са получили много тежки рани в главите и гърба, а около 10 от тях бяха изведени от стадиона.
      В края на първото полувреме органите на реда отново нападнаха агитката на ЦСКА, но в крайна сметка запалянковците се усмириха и до по-сериозни инциденти не се стигна. Трябва обаче да се подчертае, че организацията на местното СДВР беше отлична.

С 10 автобуса около 600 фенове на „армейците“ дойдоха в Кюстендил, за да подкрепят своите любимци. От лагера на ЦСКА съобщиха, че над 200 запалянковци са останали в София. „Искам да се извиня най-официално на тези момчета, че не успяхме да осигурим още автобуси", заяви за „Меридиан Мач“ шефът на клуба на привържениците Венцислав Вучев.

След края на мача агитката на „червените“ остана още около 40 минути на трибуните, докато се изнесе публиката на Левски (Кн). След това феновете на ЦСКА се качиха на автобусите и направиха невероятно шоу, като обиколиха два пъти самия терен. Запалянковците развяваха знамена и скандираха мощно името на любимия си отбор. Когато се появиха „червените“ футболисти, феновете наскачаха от автобусите и започнаха да ги целуват и прегръщат.