• 22мин

7. Тони Силва (ЦСКА) асистенция - Серджю Буш

17. Серджю Буш (ЦСКА) асистенция - Венцислав Василев

8. Борис Галчев (ЦСКА) асистенция - Серджю Буш

ЦСКА​ победи с 3:0 Левски и удължи агонията на сините в мач №1 на България. Успехът бе шести пореден за червените над Левски в шампионатен мач. Така ЦСКА постепенно превърна своя опонент в абонат. Серията от 6-поредни успеха е рекордна за армейците в дербито.
ЦСКА стигна да класическия успех, без да се напряга особено, и показа по-голямо самочувствие. Тимът на Стойчо Младенов (7 поредна победа за него в дербито) наказа съперника през първото полувреме с голове на Силва и Буш. А в края на мача червените си направиха гъргара и след като видяха безпомощността на четата на Гонзо, им вкараха трети гол. Червен делириум и незапомнен син срам!

След дълги дискусии в крайна сметка длъжностните лица решиха мач да има въпреки силния снеговалеж и заснежения терен. Двамата треньори не изненадаха с избора си на стартови единайсеторки.

На лошия терен сините започнаха по-добре. Още във втората минута при едно меле в пеналта топката достигна до Аниете. Той не успя да си я спре добре и Оршулич с решителен шпагат изби. На тежкото игрище не липсваха острите влизания и още първото по-грубо такова на Маркиньос бе санкционирано с жълт картон.

В 5-ата минута страстите се разгорещиха и напрежението ескалира. Тогава снежна топка, хвърлена от запалянко на Левски от сектор А, уцели Стойчо Младенов и той падна край тъчлинията. Щабът на ЦСКА скочи и нахлу към терена, за да сигнализира на главния съдия. Двете резервни скамейки се хванаха за гушите. Помощниците Топузаков и Янчев първо бяха най-активни в раздаването на правосъдие, но след това умиряваха обстановката. Мачът бе прекъснат за 3 минути.

Логично на тежкия терен футболът отстъпваше на битката и единоборствата по терена. В 16-ата минута Соарес центрира в наказателното поле към Буш. Румънецът бе бутнат от Минев, но съдията не даде дузпа въпреки претенциите на червените. Две по-късно Левски стигна до първото си добро положение. След продължителна атака Прохазка намери Педро. Василев с шпагат първо му изби топката, но тя отново стигна до холандеца. Той стреля от малък ъгъл право в Дивиш, а Аниете не успя да добави. В 22-ата минута при първата си добра атака ЦСКА поведе. Буш надигра във въздуха Белаид, обърна се и пое топката. Минев му я изби, но след рикошет в Силва тя отиде пак в Буш, който стреля. Пламен Илиев изби, но топката стигна до Силва, който отблизо опъна мрежата – 0:1.

Левски понатисна, а изстрели на Гаджев и Педро не намериха целта. Армейците умело се защитаваха и не допускаха сериозни опасности пред Дивиш. Те на свой ред опитваха контри. При една такава много активният Кукоч намери Буш в наказателното поле. Румънецът без проблем преодоля Белаид и стреля, но над вратата. В заключителните минути на първото полувреме сините се активизираха. Аниете пусна извеждащ пас към Прохазка, но словакът се оказа много бавен и Кукоч го настигна. В 42-ата минута Бедоя пусна към Аниете, който излезе сам срещу Дивиш, но стреля в излезлия да скъси ъгъла вратар. Секунди по-късно Дивиш не позволи и на Бедоя да вкара.

В самия край на продължението на първото полувреме ЦСКА удари за втори път и прати съперника в нокдаун. Венцислав Василев проби от собствената си половина и с отличен пас изведе Буш между безобразно играещия Белаид и Стойчев. Нападателят преодоля без проблеми излезлия извън наказателното поле Пламен Илиев и търкулна топката в мрежата – 0:2.

През първата част Левски изглеждаше като тима, който има контрол над топката, опитва повече атаки, но армейците като очевидно по-класния отбор използваха всеки шанс и наказаха грешките на сините в отбрана с убийствена ефективност.

На почивката Стойчо Младенов замени Фелипе, който не се нагоди към терена и през първите 45 минути бе фигурант. На негово място влезе Галчев, което се оказа поредният печеливш ход на червения треньор. Левски се нуждаеше от натиск и гол, който да го върне в мача. Но големият брак на сините в центъра на терена позволи на ЦСКА без напрежение да отбива стихийните атаки на съперника.

В 61-ата минута Маркиньос преодоля Гаджев, влезе в наказателното поле и шутира, но Илиев изби. Малко след това Сърмов с далечен шут от фаул прати топката над гредата. Георги Иванов пусна 17-годишния Краев на мястото на Крумов. Така Прохазка бе върнат десен бек, а младокът заигра на крилото. В 69-ата минута именно той не успя да засече отклонена към него топка от ъглов удар. С напредване на времето сините се обезвериха и нападенията им ставаха лесна плячка за стабилната армейска отбрана, в която всички играха на ниво.

ЦСКА не пропусна да направи унижението за съперника пълно! В 85-ата минута червените организираха контра по учебник и буквално се подиграха на опонентите си – Силва пое топката от собствената половина и напредна. Намери Буш пред наказателното поле, който веднага подаде към Соарес. Той от своя страна намери Буш в пеналта, румънецът центрира успоредно на голлинията и Галчев на празна врата реализира – 0:3! След това ултраси на сините нахлуха на пистата, искайки да линчуват своите. Полицията обаче се намеси.

Така заканите на левскарите през седмицата увиснаха, а те вече определено страдат от силен червен синдром. С успеха ЦСКА дръпна на 11 точки пред вечния съперник и уверено върви към титлата! А Левски пак е в нищото!