Иван Цветков
    74′
  • 49мин

16. Кристовао (Левски Сф)

ЦСКА​ загуби с минималното 1:0 от вечния съперник. Армейците създадоха повечето опасности в мача, но домакините се възползваха при една от редките си атаки и Рамос реализира в 49-ата минута.

И двата отбора се хвърлиха в мъжка битка още с първия съдийски сигнал. В 3-ата минута Ангел Грънчов стреля опасно с глава, но топката мина над напречната греда.  В 7-ата минута Тошко Янчев от движение прати топката над вратата. Две минути по-късно Гаджев пробва късмета си с удар от дистанция, но не затрудни Мболи. В 16-ата минута Йовов стреля от пряк свободен удар , но прати топката право в стената. В 25-ата минута Галчев изпълни силно пряк свободен удар от ляво, Илиев не се намеси добре и кълбото попадна в Бандаловски. Защитникът стреля от малък ъгъл, но не улучи вратата. Последваха няколко поредни центрирания в наказателното поле на армейците, при които обаче защитата се справи прекрасно. В 38-ата минута Карачанаков бе намерен с дълъг пас от Бандаловски, той овладя топката, но Иванов се намеси решително и изчисти топката.  Бранителят се намеси пак само няколко секунди по-късно, като този път изчисти топката пред погледа на Крачунов. В 42-ата минута Калво елиминира бранител в червено и стреля право в Мболи. Последва хубав удар на Старокин, но пак стражът спаси. В последвалата атака за червените Карачанаков отправи техничен удар, но Илиев внимаваше и спаси. В заключителните секунди на полувремето Мораеш навърза няколко защитника и пусна към Присо, той се засуети и Диамутен изби топката.

В началото на второто полувреме изстрел на Антон Карачанаков срещна напречната греда на вратата пазена от Илиев. В 49-ата минута символичният домакин вкара попадение след добра атака и точен удар на Рамос по тревата. След като инкасираха гол армейците опитаха да върнат попадението, но липсата на късмет и страхотните спасявания на Илиев ги лишиха от това. В 57-ата минута Борис Галчев стреля от далеч, но не улучи вратата. В 64-ата минута  Мораеш овладя добре подаване от дълбочина, преодоля двама защитника и стреля, но Илиев спаси. Две минути по-късно в 66-ата минута Карачанаков падна в наказателното поле на съперника след съприкосновение с Мюлдер. В 68-ата минута Мораеш получи жълт картон за симулация в наказателното поле, след като бразилецът игра с топката, а вратарят Илиев не успя. В 69-ата минута Стойчо Младенов направи първа смяна в отбора, като Станислав Костов замени Антон Карачанаков. Домакините също направиха промяна – Йовов бе заменен от Цветков. Зачестиха грубите влизания на играчи в сини екипи и реферът показа седем картона за тях, и два  за нашите момчета. В 76-ата минута Иванов се намеси добре и изпревари Мораеш. В 87-ата минута Георгиан Паун замени Николай Дюлгеров. В 88-ата минута се откри прекрасна възможност за ЦСКА, след като Галчев намери с прецизен пас Пламен Крачунов във вратарското поле. Бранителят овладя топката на гърди и стреля с левия крак, но Илиев за пореден път спаси отбора си от гол.