Турнир: „А“ футболна група 2012/13 (18-и кръг)

• 30мин

12. Йордан Господинов (Локо Пд)

• 87мин

16. Христо Златински (Локо Пд)

ЦСКА​ удари с 0:2 Локомотив в Пловдив, в дербито на XVІІІ-я кръг на „А” група. Армейците надиграха тотално своя съперник и пропуснаха да си тръгнат с по-изразителна победа от стадиона в парк „Лаута”.

Двата отбора започнаха мача на високи обороти и голови опасности пред двете врати не липсваха. Още във 2-ата минута Бандаловски и Анисе комбинираха по десния фланг, мадагаскарецът навлезе в наказателното поле и опита да стреля с левия крак, но бранител на домакините блокира удара.  В 10-ата минута Златински центрира от фаул в наказателното поле на червените, но защитата се справи. Топката попадна в Делев, който с дълъг пас намери набралия скорост Игнасио Лорес. Уругваецът напредна, озова се сам срещу Господинов, но вместо да стреля реши да комбинира с Лукас Саша. Пасът му обаче бе неточен. Две минути по-късно,  в 13ата минута капитанът на домакините направи безумно влизане в краката на Ивайло Чочев и главният рефер му показа жълт картон. Атаките на столичани не спираха и в 20-ата минута Присо направи уникален пропуск. Бърза атака минала през Делев, Чочев и Присо, изведе камерунецът на чиста позиция, но изстрелът му прати топката над вратата. В 22-ата минута Спас Делв центрира от ъглов удар на близката греда, където Присо отклони топката с глава към оставения непокрит Иван Бандаловски, който от малкия пенал вкара на опразнената врата. В 27-ата минута Марков стреля технично от пряк свободен удар, но твърде слабо, за да затрудни Томас Черни. Три минути след това Игнасио Лорес центрира от свободен удар в наказателното поле на Локомотив, получи се разбъркване и топката попадна в краката на Ангел Грънчов. Централният бранител стреля, но Даниел Георгиев изчисти от голлинията. В 31-ата минута ЦСКА поведе с два гола преднина. Лорес направи страхотен пробив по дясното крило, центрира топката ниско по земята успоредно на вратата към Присо. Той без забавяне стреля силно, топката срещна напречната греда, след това гърба на вратаря Господинов и влезе във вратата. Домакините отвърнаха на предизвикателството чрез удар от воле на Валери Георгиев, но изпълнението му бе разочароващо. В 34-ата минута срещата бе спряна за няколко минути след като феновете на домакините хвърлиха димки на терена и бе невъзможно да се играе. След няколко минути димът се разнесе и играта бе подновена. В 39-ата минута Нджонго Присо започна атака за ЦСКА по десния фланг, задържа добре топката и центрира в наказателното поле към Делев. Спас стреля с глава, но Господинов спаси. В края на полувремето Спас Делев можеше да реши всичко в мача, след като бе намерен на границата на вратарското поле от Игнасио Лорес. Нападателят обаче не стреля веднага, а реши да спира топката, тя му избяга и вратарят я улови.

На полувремето бяха направени две промени в състава на Локомотив като Мирчев и Диего отстъпиха на Маламов и Стефанов. Домакините започнаха по-активно втората част, но така и не стигаха до голова опасност пред Черни. В 57-ата минута железничарите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Златински стреля хубаво, но след рикошет в стената топката премина покрай вратата. Последва нов натиск на черно-белите, но армейската защита не се пропука и гол не падна. В 63-ата минута Сежиньо замени Нджонго Присо. В 65-ата минута Игнасио Лорес се възползва от разсеяно действие на бранител, открадна му топката и стреля от дистанция. Топката обаче премина над вратата. Последва нова смяна в редиците на ЦСКА, като Мартин Камбуров се появи в игра вместо Спас Делев. В 75-ата минута Ивайло Чочев направи грубо влизане в краката на Котев и реферът го предупреди официално. В 85-ата минута домакините имаха шанс да се върната в мача, след като Иван Бандаловски фаулира нахлуващия Маламов и съдията посочи бялата точка. Капитанът на Локо Златински обаче би слабо дузпата, Черни спаси с крак, а при последвалата добавка топката бе пратена високо над вратата. В 90-ата минута на терена след дълго отсъствие се завърна Костадин Стоянов, който замени Ивайло Чочев.