• 64мин

87. Даксон да Силва (Локо Пд)

• 90+2мин

10. Жуниор Мораеш (ЦСКА) асистенция - Илиас Хадад

ЦСКА​ победи с 3:0 Локомотив Пловдив пред пълни трибуни на Лаута в мача от 20-ия кръг в А група. Така, „червените“ поведоха еднолично в класирането в А група и нанесоха първа загуба на „смърфовете“ на техен терен от началото на сезона. Точни за „армейците“ бяха Антон Карачанаков, Нджонго Присо и Жуниор Мораес.

Двата отбора завършиха с по 10 души на терена, след като с директни червени картони бяха изгонени Присо и Даксон Да Силва. Двамата си спретнаха състезание по симулиране и се строполиха на тревата, след като си „размениха“ удари в средата на второто полувреме. Александър Костадинов не се поколеба и ги изгони. Докато напускаха терена пък двамата все пак размениха и по един истински удар.

Нямаше изненади в стартовите състави на двата отбора. Даксон Да Силва бе под съмнение, но започна като титуляр. Своя дебют за ЦСКА пък записа Илияс Хадад, след като се появи в игра в самия край на двубоя.

Срещата започна отлично за „армейците“, които откриха резултата в 3-та минута. При една бърза контра за ЦСКА, Присо отдясно центрира по земята, а Антон Карачанаков вкара за 1:0 в полза на ЦСКА.

Още един удар по Локо Пд дойде в 27-та минута, когато Базил Де Карвальо получи контузия и три минути по-късно бе заменен от Христо Спасов.

Представилият се на много високо ниво в този мач Антон Карачанаков удари греда в продължението на първото полувреме, след като с глава засече центриране на Борис Галчев.

Отново Карачанаков и Присо бяха замесени във второто попадение за ЦСКА, но си размениха ролите. В 57-та минута Карачанаков намери страхотно Присо в наказателното поле отдясно, без да се бави Присо пък стреля покрай Караджов и вкара за 2:0.

В 63-та минута дойде разправията между Присо и Даксон и двамата поеха рано-рано към съблекалните.

В самия край на двубоя „червените“ оформиха крайния резултат, след нова грешка на бранителите на Локо Пд. Мораес реализира за 3:0, след като домакинтие спряха да играят, мислейки, че ще бъде свирена засада при паса към 10-ката на ЦСКА.