• 21
    Бамба Абудраман

• 61мин

10. Исмаил Иса (Локо Мз)

Двубоят от XІX-ия кръг на А ФГ между Локомотив (Мездра) и ЦСКА не завърши. Причината за това бе нахлуването на част от привържениците на армейците на терена. Футболистите на домакините и на гостите, както и реферите се прибраха в съблекалните. Тези действия принудиха Ивайло Стоянов да прекрати мача.

Първата част бе равностойна, двата отбора не сътвориха много голови положение пред Караджов и Линков. Играта се развиваше предимно в средата на терена. На няколко пъти Мишел Палтини центрира остро в наказателното поле на Локомотив( Мездра), но там неговите съотборници Даниел Панку и Елиот Гранден не съумяха да отправят точни удари. Домакините атакуваха предимно чрез Иса, който обаче не затрудни Караджов със своите удари.

На полувремето в игра за ЦСКА се появи Спас Делев, който замени Петре. В 52-а минута Костадин Стоянов изпълни добре пряк свободен удар, но Линков с мъка изби в ъглов удар. Капитанът Тодор Янчев напусна принудително в 60-а минута, на негово място в игра влезе Николай Манчев. В 62-а минута след изпълнение на ъглов удар непокритият Иса засече топката с глава и откри резултата. Малко след откриването на резултата част от феновете на ЦСКА нахлуха на терена и главният рефер прекрати двубоя.

Дисциплинарната комисия на БФС взе официално решение да накаже ЦСКА с три мача лишаване от домакинство и глоба 15 000 лева заради нахлуването на феновете по време на мача.

Спортно-техническата комисия към БФС присъди 4:0 служебна победа за Локомотив (Мездра) срещу ЦСКА. Решението е официално и е не подлежи на обжалване.

"Взехме това решение на база член 24, т. 7 от Наредбата за първенствата и турнирите, и въз основа на вчерашното решение на Дисциплинарната комисия. Това решение не може да бъде обжалвано. Според нас делегатът на срещата си е свършил перфектно работата“ каза говорителят на СТК към БФС Христо Ботев.