• 27мин

21. Венцислав Василев (ЦСКА)

• 68мин

14. Валентин Илиев (ЦСКА) асистенция - Джаксън Менди

В мач от шестия кръг на родното ни първенство Локомотив София и ЦСКА си поделиха по една точка. Срещата завърши при резултат 1:1, а головете бяха дело на Том и Вальо Илиев. Отново с екипа на любимия ЦСКА дебютира Тодор Янчев.

Мачът започна с една минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Крум Янев. Първата ситуация в мача бе пред вратата на домакините, след като Карачанаков центрира отдясно в наказателното поле, там Илиев стреля с глава, но топката мина над гредата. Последва добра комбинация между Кировски и Марсиньо, която бразилецът завърши с изстрел от около 25 метра, топката рикошира в бранител и вратаря спаси. В 16-ата минута Том отбеляза много красив гол, след като с воле вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата. Малко след това железничарите можеше да поведат с два гола, но този път ударът на Том мина на сантиметри над гредата. В 25-ата минута армейците пропуснаха да изравнят чрез Кировски. Чочев намери с меко центриране македонеца в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен. В 27-ата минута ЦСКА остана с човек по-малко след като главният рефер показа червен картон на Венцислав Василев след съприкосновение с Румен Трифонов. Минути преди това Василев бе получил жълт картон. В 34-ата минута армейците изпълниха заучено фаул, като в крайна сметка Чочев стреля от 13 метра, топката удари прилепената до тялото на Сашо Дюлгеров ръка, а реферът остави играта да продължи. В 36-ата минута Ивайло Чочев отстъпи мястото си на Апостол Попов. В 40-ата минута гредата спаси Локо. Християн Кировски засече с глава центриране отдясно, но топката намери лявата сглобка на вратата.

През второто полувреме армейците търсеха изравняването, но ударите на Марсиньо и влезлият като резерва Бруно Морейра нямаха успех. В 68-ата минута Емил Гъргоров центрира от фаул, Менди стреля с глава, но топката попадна в гредата. Валентин Илиев притича и прати топката в опразнената врата и изравни. В 82-ата минута Томас Черни се намеси много добре и спаси коварен удар на Крум Бибишков.