84. Марселиньо (Лудогорец)

• 78мин

Напуснал без смяна

23. Емил Гъргоров (ЦСКА)

ЦСКА​ претърпя поражение с 3:0 като гости на Лудогорец в мач от ІV-я кръга на родното ни първенство. Точни за домакините бяха Моци, Безяк и Марселиньо.

В 3-ата минута Ники Дюлгеров получи официално предупреждение от главния рефер, след като направи остър шпагат в краката на Марселиньо. В 5-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините, Стоянов изби топката, която попадна в Чочев. Ударът му обаче бе неточен. В 10-ата минута Менди действа стабилно в защита и се пребори със Златински. Две минути по-късно Вальо Илиев блокира изстрел на Иван Стоянов. В 15-ата минута Безяк се озова сам срещу Черни, но стражът на ЦСКА бе по-бърз и изчисти в странично хвърляне. В 20-ата минута Марсиньо опита да изненада Стоянов с удар от дистанция, но топката излезе в аут. В 23-ата минута Шоко направи хубав пробив по десния фланг подаде към Марселиньо, който стреля незабавно от точката на дузпата, но Черни демонстрира страхотен рефлекс и спаси. Малко след това мощна тупалка на Кайсара мина над напречната греда. В 38-ата минута Златински стреля, но пак Черни спаси. В 39-ата минута се откри много добра възможност за гол пред червените. Гъргоров центрира от фаул в наказателното поле, Вальо Илиев стреля с глава, но след рикошет в бранител на домакините топката се озова в Менди. Бранителят върна към Илиев с ножица, капитанът стреля с глава, но неточно. В 41-ата минута след изпълнение на корнер, Иван Стоянов центрира в наказателното поле на ЦСКА, където оставеният непокрит Моци с глава откри резултата. Домакините имах още една възможност за гол до края на първото полувреме, като Черни спаси удар на Безяк, а при последвалата добавка Абало прати топката високо над вратата.

На полувремето бе направена една промяна в редиците на ЦСКА, като Християн Кировски замени Рангел Абушев.  В 55-ата минута армейците получиха правото да изпълняват пряк свободен удар на около 30 метра от вратата на Лудогорец. Марсиньо застана зад топката и реши да стреля, като прати кълбото встрани от целта. В 58-ата минута Кировски се измъкна по лявото крило, центрира меко пред Стоянов, но Марсиньо не успя да достигне топката. В 62-ата минута страхотна атака на Лудогорец бе превърната в гол, чрез Безяк. Нападателят получи точен пас от Дяков и с удар от движение опъна мрежата зад Черни. Две минута по-късно армейците имаха страхотен шанс да изравнят. Ивайло Чочев се измъкна от опеката на зелената отбрана и стреля мощно по диагонала. Стоянов не помръдна, но топката срещна сглобката на вратата. Последва нова смяна в ЦСКА. Омар Косоко замени Ревсон Кордейро.  В 69-ата минута Стоянво спаси с последни усилия далечен удар на Марсиньо. В 72-ата минута домакините стигнаха до трети гола, като негов автор бе Марселиньо. Кайсара бе изведен отляво, веднага подаде към Марселиньо, а за бразилеца не бе трудно да се разпише отблизо. В 74-ата минута Апостол Попов получи травма и отстъпи мястото си на Венцислав Василев. Червените доиграха срещата с човек по-малко, след като Гъргоров също се контузи и напусна терена, а трите смени в ЦСКА вече бяха извършени.