• 78мин

10. Жуниор Мораеш (ЦСКА)

• 82мин

17. Ванчо Траянов (Миньор Пк)

ЦСКА​ загуби с 2:0 гостуването си на Миньор (Перник) в мач от XXVІІІ-я кръг на Виктория футболно първенство. Домакините откриха в 52-ата минута чрез Стойчев, а Траянов удвои в 82-ата минута. Мораеш пропусна дузпа в 78-ата минута след слабо изпълнение на бразилеца.

През първата част двата отбора не успяха да си отбележат гол и завършиха при нулево равенство. В началните минути на мача играта бе равностойна, но след началните двадесет минути армейците бяха по-дейния отбор на терена.  Във 2-ата минута Антон Карачанаков направи добър пробив, финтира двама бранители на домакините и опита да нанесе удар, но защитник го блокира. Две минути по-късно Бибишков стреля слабо и неточно покрай вратата на Мболи. В 11-ата минута Христозов наруши правилата срещу Жуниор Мораеш и бе отсъден пряк свободен удар в опасна близост до вратата на миньор. Потърпевшият изпълни технично, топката тупна коварно пред Чворович и премина близо до десния страничен стълб.  На няколко пъти Галчев и Бандаловски опитаха с дълги подавания да намерят в предни позиции Мораеш, но защитата на домакините действаше адекватно и не позволи на бразилеца да играе с топката. В 28-ата минута след много добра атака за червените, която премина през Присо и Галчев, топката попадна в краката на Карачанаков, младокът стреля силно, но Чворович демонстрира добър рефлекс и спаси. Минута по-късно след дълъг пас към Мораеш, бразилецът игра пръв с топката и след това бе повален на земята от вратаря на домакините съдията остана безмълвен и остави играта да продължи. При подаването към Мораеш останаха съмнения за засада, но страничният съдия не вдигна флага. В 34-ата минута хубав удар на Илиев мина много опасно над напречната греда на вратата пазена от Райс Мболи. В 43-ата минута Карачанаков стреля технично от добра позиция, но не затрудни Чворович. Малко преди края на полувремето Том навлезе опасно в наказателното поле на ЦСКА и стреля силно, но Мболи спаси.

В 52-ата минута след центриране на Том от ляво Стойчев се извиси над червената отбрана и откри резултата. Последва смяна в състава на армейците, като Дюлгеров бе заменен от Костов. В 59-ата минута Мболи се намеси вещо след като с чисти действия отне топката от краката на връхлитащия на скорост Брахими. В 62-ата минута Апостол Попов опита да изненада Чворович с далечен удар, но вратаря спаси. В 63-ата минута Георгиан Паун се появи в игра на мястото на Антон Карачанаков. Именно румънецът бе замесен в следващата опасност пред вратата на Миньор, след като елиминира няколко играча на домакините и центрира остро по земя, но там вратаря изби. Междувременно на мястото на Галчев в игра се появи Антонио Томас. В 77-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на ЦСКА, след като Христозов игра с ръка в наказателното поле. Мораеш се нагърби да изпълни дузпата, но би слабо и Чворович спаси с лекота. В 82-ата минута разредената отбрана на ЦСКА позволи на Траянов да стреля неспасяемо от границата на наказателното поле и да направи 2:0 за Миньор.  в добавеното време Марков стреля много опасно и топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.