• 36мин

5. Атанас Цанов (Народна войска)

• 47мин

8. Тодор Такев (Динамо Сф)

След равния мач - 1:1, който се получи в неделя, в понеделник Народна войска и Динамо се срещнаха във втори финал за най-ценното спортно отличие - купата на непобедимата Съветска армия. И то ги път двата равностойни отбори завършиха наравно - 1:1, което наложи мачът да се проведе за трети път. Срещата ще се състои в неделя на стадион „Народна войска“ и ще започне точно от 14 часа.

Върху извънредно тежкия, силно разкалян и изпъстрен с малки и големи локви терен на стадион „Народна войска“, пред съдията Т. Стоянов, в понедел ник двата отбора се представиха в следните състави...

Играта започна с доста бързо темпо и още във втората минута Божков получи отлична топка от Минев и със силен нисък удар откри резултата - 1:0 за Народна войска. След гола играта се изравни, като и двата отбора имаха редица възможности за отбелязване, които било поради капризите на терена, било поради слаба съобразителност не съумяха да оползотворят. За апострофиране на футболния съдия, Хранов (Динамо) бе отстранен от игра.По-късно заради грубост бе отстранен и Цанов (Народна войска).

Отборът на Динамо започна второто полувреме със силна амбиция да изравни и сви о6ръч около вратата на военните. Непрекъснатият половинчасов натиск се увенча с успех - след едно голямо разбъркване пред вратата на Геренски, топката попадна у Такев, който с много лек удар изравни - 1:1. След изравняването, военните взеха почина в играта и няколко пъти застрашиха силно гола на Еленков, без нито едно от редицата добри положения да бъде реализирано.

Вторият финал е много трудно да се преценява в тактическо и техническо отношение, поради невъзможния за игра терен, който затрудни еднакво и двата отбора. През по-голямата част на мача, не състезателите командуваха топката, а топката командуваше тях, тъй като локвите и калта постоянно поднасяха изненади. Все пак, може да се каже, че нито един от отборите дори не се постара да построи играта си по единствено правилни начин за този терен - без задържане на топката, с далечни, полувисоки прехвърляния, с подавания с прав крак. Това щеше да спести на играчите много енергия и нямаше да позволи така често то им събиране на стеснен фронт. Футболният съдия Т. Стоянов и този път се справи с тежката си задача, като не позволи да бъде ръководен от недисциплинирани състезатели, а взе играта в свои ръце.

Заради провиненията им на мача в понеделник, които са още по-осъдителни, като се има предвид значението на ценния трофей, Цанов и Хранов са лишени от право на участие в неделния финал.