• 6мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

• 34мин

Линдстраа (Холандия)

Първото гостуване на български футболисти тук предизвика значите лен интерес. Мачът между отбора на Холандия и българския шампион ЦДНА, който се състоя на олимпийския стадион, бе наблюдаван от около 40 000 зрители.

Софийските футболисти очертаха бързо над мощие. Още в 10-та мин. те поведоха чрез гол, постигнат от Димитров. Холандските национали не съумяха да спрат потока от напредванията на българите. След нови 25 минути резултатът бе увеличен на 2:0 с нов гол на Димитров. Полувремето премина при явно превъзходство на българите.

След почивката в отбора на софиянци бе на правена смяна излезе Дебърски, ляво крило стана Диев, а на дясното крило застана Миланов. Домакините положиха много усилия да вземат играта в свои ръце. И те успяха. В 60-та минута чрез Линдстраа отборът на Холандия постигна почетен гол. До края на мача резултатът не беше променен.

Футболистите от София спечелиха с 2:1 - една напълно заслужена победа. Най-добре от гостите играха: Найденов, Ракаров, Божков и Димитров.