5. Петер Щайнбах (Униреа Триколорул)

• 73мин

неизвестен (Униреа Триколорул)

АС 23​— Трикольор 2:1 (1:0)
Букурещкият тим „Трикольор“ в събота след обед игра първия си мач в софия, срещу тима на бившия държавен първенец „АС 23“. Мачът се състоя на игрище „Славия“ пред две хилядна публика, което число за предизборния и делниченъ ден е доста голямо. Рефер бе г. Мангачев, общо мача бе доста интересен и
„АС 23“ отново изпъкна с добрата си игра, което идва да подскаже, че бившия държавен първенец е взел сериозни мерки да възвърне предишната си хубава и опасна игра. Мача започна с нападения на АС 23, който работеше със спокойни пасировки и много хубави комбинации. Отбраната на Трикольор бе безпомощна и смутена от създаденото положение. В петата минута д, кр. на АС 23 след като минава л. бек на гостите, шутира, но вратаря на „Тр.“ плонжира обаче изпусна топката, която е отбита в ляво, където Здр. Попов посреща и вкарва в незащитената врата. 1;О.
Надмощието е у АС 23, който в следващите ходове на нападенията пропусна да отбележи на няколко пъти. Два шута на Владко Тодоров и Здр. Поповъ, бити от 3—4 метра пред вратата изпращаха топката във вратаря, който, не можейки да работи с ръце, отбиваше с тялото си. АС 23 не даде възможности на Трикольор да се съвземе, който в първото полувреме успя да предприеме само няколко нападения и то благодарение блестящата игра на център-хафбека Щайнбах, известенънационален
играч.Полувремето приключи с 1:0 за АС 23.
Във второто полувреме румънците успяха да свържат играта си и да я пръснат по цялото игрище. Вън от обичая, АС 23 тоя път не позволи да му се наложат и все пак, общо имаше доминируещо положение, застраш вайки вратата на гостите; която и сега бе спасена от лошия шанс на нападателит на АС 23. По средата на второто полувреме Вл, Тодоровъ използува една грешка на вратаря на гостите, който отби с крак и след кратка борба с единия бек шутира и покачи на 2:0. три минути следъ това при едно нападение на гостите, от ляво се центрира висока топка пред гола на Дермонски и д. инс. с глава изпрати топката в мрежата му. 2:1. Преди това Трикольор спечели съмнителна дузпа, но Щайнбах я изпрати аут, принуждавайки Дермонски да направи ловък плонжор и да из
вади топката корнер тима на тима на гостите трябва да се направи резко разграничение между нападатели и отбрана. Докато нападателите дадоха посредствена и плаха игра, отбраната работеше много добре. Тук изпъкна центьр хафбека Щайнбах, който постави във възторг публиката. по центъра на игрището изпъкна единъ майстор на топката, на играта
на когото биха завидели много негови колеги от големите европейски клубове. Неговите точни пасировки, със замисъл и идеялно разпределение на играта повдигна общото ниво в играта на тима му.
Ние не видяхме нито веднаж Щайнбах да сгреши, или да даде неточен пас. Той е от ония играчи, които за по-темпераментна публика би бил кумиръ. Когато топката е в краката му, сигурно е, че тя ще отиде после в краката на негов играч. По маниера
на английската тактика, той работеше точните, дълги и полувисоки подавания на крилата. Заслужено погледите на публиката бяха насочени към него. Най-симпатичното у Щайнбах бе джентлеменската и легална игра — присжща на играч от голяма класа. Наблюдаване играта на Щайнбах е истинско удоволствие.Един недостатьк на нападателите на гостит и специално на вътрешната тройка е, че пред вратата са бездейни и не могат да изработят удобни положения. откритата игра на бековете на АС 23 можеше да бъде добре използувана за правене голове, ако гостите умееха да изработват добрите положения. Но те се суетеха и очевидно изгубваха играта си при по-енергично действие на отбраната. общо тима на Трикольор е доста добър, но не е отъ класа, която да надвишава добрите софийски тимова. Напротив, с една класа по-долу. Резутатът е напълно реален, дори добър, за Трикольор, който бе закрилян и от добър шанс.
Реферът г. Мангачев правеше грешки. Ще му посочим две големи грешки: дадената дузпа не се основава на фаул, а на едно легално действие на бека на АС 23 да отнеме топката. Десетина минути след това д. бек на АС 23 направи при пеналти — линията един страшно груб фаул, но рефера го отмина безнаказано — две положения, приеждени неправално от рефера.