• 83мин

29. Тасио (ЦСКА) асистенция - Анисе

• 89мин

17. Анисе (ЦСКА) асистенция - Тасио

СКА постигна разгромна победа с 0:5 при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев). В герой за нашите се превърна Мишел Платини, който наниза хеттрик, а с по едно попадение се отчетоха Тасио и Анисе.

Нашите взеха инициативата на терена още с първия съдийски сигнал. Във 2-ата минута Себастиян Скиорили направи пробив отдясно и центрира в наказателното поле, там Мишо Венков стреля с глава, но топката отиде право в ръцете на вратаря. В 14-ата минута Сержиньо центрира от фаул в наказателното поле на домакините, където Пламен Крачунов нанесе удар, но топката премина над напречната греда. В 17-ата минута Анисе направи много хубав пробив по десния фланг, елиминира съперник и центрира топката на главата на Платини, а за Мишел бе лесно да открие головата си сметка срещу Пирин. В 23-ата минута бразилецът получи подаване в наказателното поле, овладя топката и стреля по земя, но ударът бе слаб и не затрудни Абдиков. Малко преди това капитанът на домакините Лазаров получи жълт картон. В 25-ата минута Мишел Платини бе изведен сам срещу стража на Пирин, като този път нападателят не сгреши и прати топката зад вратаря за 0:2. В 29-ата минута Томас Черни се намеси блестящо след коварен удар на играч от Пирин. В 42-ата минута Фиданин стреля много силно, но за щастие топката премина покрай гредата. Секунди преди края на първата част Сержиньо получи топката по лявото крило, навлезе в наказателното поле и стреля, но право в тялото на Абдиков.

В 52-ата минута Гуцев влезе грубо в краката на Платини, след което двамата се спречкаха. Главният рефер охлади страстите, като им показа жълти картони. В 55-ата минута Себастиян Скиорили опита да изненада вратаря на домакините с удар от дистанция, но бе неточен. В 56-ата минута Крачунов бе предупреден официално от рефера, след нарушение в центъра на терена. В 61-ата минута домакините направиха първа промяна в състава си, като Щерев замени Панайотов. Минута по-късно страхотен шут на Лапантов разтресе напречната греда над Черни, като това бе и най-доброто положение за Пирин. В 68-ата минута Бернардо Тенгариня се появи в игра на мястото на Скиорили. В 69-ата минута Абдиков демонстрира рефлекс след като спаси удар с глава на Мишел Платини. Последва нова смяна за Пирин, като Хазуров бе заменен от Стоянов. В 74-ата минута Сержиньо бе намерен зад противниковата отбрана след пас от дълбочина. Топката му тупна лошо, но все пак португалецът я овладя, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай лявата греда. В 76-ата минута Мишел Платини оформи своя хеттрик, след асистенция на Тошко Янчев. В 81-ата минута голмайсторът Платини напусна за сметка на Тасио. Малко след като се появи на терена бразилският таран се разписа. Сержиньо подхвана атака за ЦСКА отляво. Португалецът обърна фланга на атаката с пас по конец към Анисе, който овладя и моментално подаде към Тасио. За него бе лесно да прати от няколко метра топката в опразнената врата. В 84-ата минута Тошко Янчев направи тактическо нарушение в средата на терена и получи жълт картон, а секунди след това бе заменен от Илияс Кириакидис. В 87-ата минута Сержиньо се озова сам срещу вратаря за пореден път. Ударът на крилото мина покрай Абдиков, но срещна лявата греда. В 89-ата минута Тасио прекрасно се освободи от опеката на зелената защита и подаде към непокрития Анисе. За мадагаскареца не остана друго, освен да оформи крайното 0:5 за ЦСКА.